PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877615}
4,6 10 741
ocen
4,6 10 1 10741
3,3 9
ocen krytyków
Pitbull
powrót do forum filmu Pitbull

Jak dla mnie najgorszy film roku. Po Patryku Vedze oczywiście należy się spodziewać ekscentrycznego, wręcz przerysowanego kina, ale to co zobaczyłem dzisiaj przeszło wszystko. Szkoda roli granej przez Andrzeja Grabowskiego, bo "Gebels" to postać tak kultowa jak np. Franz Maurer. Kolejna sprawa to Andrzej Kolikowski ps. "Pershing" przedstawiony komicznie, jako prosty gangster i cwaniak. Dla zainteresowanych polecam obejrzeć materiał, albo przeczytać Pershing. Król życia. Prawda jest zgoła inna od tej przedstawionej w filmie Oprócz tego wiele niespójności takich jak zakupy w Pewexie po zabójstwie Kolikowskiego (grudzień 1999), samo zabójstwo Kolikowskiego odbyło się przed godziną 16.00 kiedy się ściemniało, samochód był zaparkowany, a nie jechał w kierunku Pershinga. Po zabójstwie generała Papały w filmie przyjechali ratownicy medyczni w pomarańczowych ciuchach, a w latach 90-tych załogi karetki jeździły na zielono, ewentualnie lekarz był ubrany na czerwono. Być może to mało znaczące fakty, ale w pewnym sensie to są te smaczki lat 90-tych na które czekałem i czym niestety bardzo mocno się rozczarowałem. Całość generalnie bajkowa, przerysowana, komiczna. Filmu nie polecam.

ocenił(a) film na 2
kamil199446

Tam jest znacznie więcej takich niedociągnięć. Dzieciństwo nosa przypada pewnie na jakieś wczesne lata 70-te może końcówkę lat 60tych wiec jakim cudem w pierwszej scenie siedzi on jako dzieciak przed wielkim grafitti? Albo prostytutka pracująca u jego matki odrywa sobie kawałek pizzy? To samo z Pewexami których już w późnych latach 90-tych nie było a co dopiero w 2000. Telefon, który w jednej scenie miał detonować ładunek to chyba Nokia C3-00 która debiutowała w 2010 roku. Do tego zły dobór aktorów. O Pershingu nie będę się powtarzał ale Masa tez nie był takim przygłupem jak tu. Wystarczy pooglądać wywiady z nim. Masakra. Ostatni raz byłem na jakimkolwiek filmie Vegi w kinie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones