PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33341}

Plazma

The Blob
6,6 6 403
oceny
6,6 10 1 6403
7,0 5
ocen krytyków
Plazma
powrót do forum filmu Plazma

Ten film nie będzie się podobał tym , którzy oswoili się już z horrorami nowej generacji. Dla mnie Super! Pamiętam jeszcze z VHS.

ocenił(a) film na 10
bodek75

Moje również, żaden dzisiejszy horror nie ma tego klimatu, co stare dobre klasyki from 80's. Entity, Blob, Nightmare on elm street, Pupmkinhead, Evil Dead, Dead Heat, Laleczka Chucky, Halloween, Piątki trzynastego, itp. wszystko to kocham, i odświeżam, dziś czas na Crittersy, chociaż nie raz już dostałem nauczkę, aby pewnych filmów nie odświeżać, bo zamiłowanie do nich może przeminąć. Blob do dziś jednak ani o jotę się nie zestarzał, efekty są wyśmienite, muzyka świetna, brat Matta Dillona i pani z piły zawsze będą mi się kojarzyć z tym filmem. Scena w kinie genialna. I love it. Jakie klasyki jeszcze kochasz? może czegoś nie oglądałem:)

ocenił(a) film na 9
maxreal

Do obejrzenia mam w planie "Sygnał Ostrzegawczy / Warning Sign" (byłem na tym w kinie trzy razy). Gorąco polecam. No i czeka na mnie "Ukryty / The Hidden" , ale załatwię to chyba dopiero w weekend z moją panią. Ją też kręcą niektóre klasyki lat 80-ych.

bodek75

The Hidden czy to nie jest czasami film o czymś takim małpopodobnym stworzeniu ? Coś mi się tak kojarzy. Jeśli się nie mylę to powstała nawet druga część. Ogólnie bodek przypomniałeś mi kolejny z klasyków VHS jeśli dobrze kojarzę to filmidło. Pozdro

ocenił(a) film na 9
Torcin

Ukryty jest raczej podobny do jakiegoś ślimaka. Do małpopodobnego raczej nie. Pozdro.

bodek75

Dzięki za invitation... bodek75 a film o małpoludzie to był The watchers z Corey Haimem , się mi pomiksowało trochę. A the Hidden nie kojarze możesz mi napisać z kim to i trochę o fabule ? Byłbym wdzięczny , pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Torcin

Co Ci będę pisał ... http://www.imdb.com/title/tt0093185/ http://anythinghorror.com/2010/01/09/movie-review-the-hidden-1987/ http://thepiratebay.se/torrent/7028887/The_Hidden_1987_-_L_alieno_%5BXviD_-_Ita_ Eng%5D%5BTNTVillage%5D http://www.youtube.com/watch?v=UHIwsaFhra0 Kumpel mi to ściągnął z lektorem. Jak będziesz miał kłopot to Ci jakoś pomogę! Do Zo !!!

ocenił(a) film na 9
Torcin

A w tym tygodniu planuję sobie przypomnieć dwa inne starocie. "From Beyond / Z zaświatów" i "Enemy Mine / Mój własny wróg"

ocenił(a) film na 9
Torcin

Dołączam się do pozytywnych ocen. Świetna robota !!!

użytkownik usunięty
bodek75

podpisuje sie pod tym, naprawde świetny film i efekty jak na tamte czasy. Ja takze jestem fanem VHS, mam mnóstwo filmów. Jeżeli nie oglądałeś to polecam ci także, ,,straceni chlopcy'' chocby za zajebisa muzyke, ,,postrach nocy" , ,,nocn plemię", ,,noc demonów".
A tak apropo to mogli by nakecic kontunuację, bo jak wiemy koleś zachował w słoiczku bloba na koncu filmu

ocenił(a) film na 10

Wszystkie Twoje tytuły widziałem, ale to nie dziwne, w końcu każdy z Nas tutaj kocha lata które przeminęły wieki temu. Ukrytego widziałem nie dawno, aż wstyd, bo po raz pierwszy, z tej też okazji odświeżyłem sobie dark angel z lundgrenem, straconych chłopców znam na pamięć, łącznie z wyśmienitym soundtrackiem. Rany co ja bym oddał za te czasy, ta muzyka, te filmy, ta mentalność, żadnych PG-13 i ludzie też jakoś żyli, nikt na nikogo winy nie zwalał.

ocenił(a) film na 9
bodek75

to jest absolutna klasyka cos pieknego film jest poprostu rewelacyjny !!!!!!!!! lata 80 jesli chodzi o kino byly najlepsze !!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
bodek75

Dokladnie tak jak mowisz/piszesz :) kocham lata 80-te filmy z tych lat maja swoj niepowtarzalny klimat i to nie podlega dyskusji....

ocenił(a) film na 8
bodek75

bardzo dobry film

ocenił(a) film na 9
bodek75

Kocham ten film ! Właśnie leci na Tele5 !!!

ocenił(a) film na 7
bodek75

Nie uważam że najlepsze horrory to tylko te stare, głownie z lat 70 i 80'
Kilka dobrych i klimatycznych pozycji powstało w Azji nie tak dawno np:
Ringu 1998, Ju on Klątwa 2000 TV, Kairo 2001, Ju on Klątwa 2002 kinowa,
Dark water 2002, Pon 2002, The Eye 2002,
Nieodebrane połaczenie 2003, A tale of two sisters 2003, Widmo 2004,
Infection 2004, The Booth 2005, Redeu-ai 2005, Dorm 2006, Silk 2006 .
Filmy tego typu też mają klimat :)

returner

Nikt nie pisał że najlepsze horrory to tylko te z lat 80 czy 70. Chodziło raczej o to że jak ktoś się nie wychował na takich filmach za młodu to będzie ciężko mu się wkręcić w ten klimat i wydadzą mu się archaiczne i tandetne. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich, ale takich osób jest sporo.

ocenił(a) film na 7
arteuza24

Ja jakoś nie znałem horrorów z lat 70 i 80 prawie w ogóle w erze oglądania filmów na VHS,
bo jakoś wtedy nie trafiałem na horrory, jedynie w TV, a i tak wolę zdecydowanie te starsze,
gdy je oglądałem wiele lat po swoich premierach bo w okresie 2001-2009, kiedy były dostępne w dvd i divx.

bodek75

też mam podobny sentyment do tych nieśmiertelnych hitów z kaset vhs.pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
bodek75

mam do Was ogromną prośbę!!!
szukam filmu pewnie lata 80-te,horror,kot zarażał ludzi,akcja działa się na łodzi,cała żywność została zakażona,osobie chorej "burzyła" się krew w żyłach,jeden z bohaterów wolał się utopić zaraz po zakażeniu,proszę pomóżcie mi odnaleźć film.z góry dziękuję:)

ocenił(a) film na 9
kinofankrk

Kurde. No nie kojarzę. Może nie widziałem . Na ten czas Ci nie pomogę , chyba , że mnie jakoś oświeci , ale trzymam kciuki , że może ktoś Ci pomoże.
Sorry.

ocenił(a) film na 7
bodek75

nie ma sprawy i tak dzięki:)

ocenił(a) film na 9
kinofankrk

film ktorego szukasz to ,, smierc w miekim futerku" (1988)

ocenił(a) film na 7
Masterboy

dzięki,już znależliśmy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones