PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397269}

Pościg we mgle

In the Electric Mist
5,7 4 647
ocen
5,7 10 1 4647
Pościg we mgle
powrót do forum filmu Pościg we mgle

Podobał mi się klimat, duchy też spoko. Były uzasadnione, skoro główny bohater miał problemy z alkoholem i jeszcze ktoś mu dosypywał dragów do picia.
Nie rozumiem dwóch rzeczy:
- dlaczego Murphy Doucet był na wolności, skoro u niego znaleziono nóż? Zrozumiałem, że go po tym aresztowali, ale jakoś był w stanie porwać córkę Dave'a.
- domyślam się, że to Doucet zastrzelił Kelly. Pytanie skąd wiedział gdzie płynie Dave i jakim cudem tam dotarł?
- kto w końcu mordował te prostytutki? Czy to był też Murphy Doucet na zlecenie Balboniego?

ocenił(a) film na 4
artus

Tak film chyba nie jest do obejrzenia bez znajomości książki (wszystko wskazuje, że to był Doucet - bo wszyscy są zadowoleni i film się kończy - ale jest bardzo bez ładu i składu). Możliwe, że dłuższa wersja, a podobna taka istnieje, jest bardziej sensowna.

Scenariusz pozostawia wiele do życzenia. Podkładanie dowodów bez mrugnięcia okiem, rękawiczek, przy babce z FBI (która oprócz ostatniej sceny nic nie robi i ogólnie nie ma problemu z każdym odpałem głównego bohatera, nawet jako token się nie sprawdza bo nie zdaje Bechdel). Cała akcja z uciekinierem na bagnach też nie ma większego znaczenia, a mgła w filmie tak naprawdę jest tylko raz i to niekoniecznie prawdziwa, ale jako zwid.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones