1 godz. 38 min.
6,9 1 226
ocen
6,9 10 1226
1 361
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":8845,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Po%C5%BCegnanie+jesieni-1990-8845/tv","text":"W TV"}]}

Przepełniony erotyzmem i duchem szaleństwa porywający obraz świata w obliczu katastrofy. Młody dekadent Atanazy Bazakbal nawiązuje perwersyjny romans z jasnowłosą Helą Bertz, córką potężnego finansisty. W międzyczasie Atanazy zaręcza się z polską szlachcianką Zofią Osłabędzką. Aby poinformować o tym niczego nieświadomą Helę, wyrzuca z pałacu księcia Prepudrecha, narzeczonego Heli. Ten, rozjuszony wzywa go na pojedynek. Tymczasem do pałacu zbliżają się zbrojne oddziały wroga.
[opis dystrybutora]

floyd_aka_V_P
opis użytkownika

Młody, przystojny intelektualista, Atanazy Bazakbal, oddaje się erotycznemu szaleństwu w objęciach demonicznej Heli Bertz i niewinnej, może zbyt sentymentalnej, Zosi Osłabędzkiej. Pikanterii temu związkowi dodaje urok ostatnich chwil jesieni i przeczucie nadchodzącej katastrofy. Apokalipsa wkrótce nadchodzi w postaci rewolucji komunistycznej. Akurat w czasie, gdy odbywa się przyjęcie weselne z młodziutką Zosią, ulice stają w ogniu i broczą czerwienią sztandarów i krwi. Dotychczasowy świat przestaje istnieć, a ci z bohaterów, którym nie udało się zginąć, degenerują się do poziomu nadchodzącej cywilizacji - społeczeństwa bezmyślnych bydląt. Rozpoczyna się era tyranii.

opis festiwalowy