PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548163}
6,3 19 755
ocen
6,3 10 1 19755
Pożegnanie z niewinnością
powrót do forum filmu Pożegnanie z niewinnością

Takie tam moje wypociny

użytkownik usunięty

> Miej 14 lat
> Bądź głupią nastolatką
> Zacznij pisać z jakimś facetem w internecie
> Myślisz że ma 16 lat
> Jaki on jest boski i w ogóle
> Okazuje się że ma 20 lat
> No spoczko, no problemo
> Nadal cie kocham Charlie
> Nagle się okazuje że ma jednak 25 lat
> Ojojojoj, jak możesz mnie okłamywać
> Nie no spoczko
> Rodziców nie ma w domu
> Pora na spotkanko Charlie
> No gdzie ty jesteś
> Jak to masz 40 lat
> No w sumie to ok, co mi tam
> Ale mi fajną bieliznę czerwoną kupiłeś
> No teraz mnie możesz przelecieć
> Moja najlepsza przyjaciółka mnie wydała
> Chlip
> Teraz wszyscy wiedzą
> FBI prowadzi śledztwo
> Dlaczego mo to zrobiłaś
> Już nie jesteśmy przyjaciółkami
> Zostawcie Charliego w spokoju
> On mnie wcale nie zgwałcił
> Kocha mnie a ja jego
> Wiek nie ma znaczenia
> Nienawidzę was wszystkich
> Ale jak to miał też inne nieletnie partnerki
> A to zmieniam zdanie
> Jednak mnie zgwałcił
> Chlip, chlip
> Przepraszam was, mieliście rację chlip

To tak film w skrócie.

Jeśli chodzi o to całe śledztwo to chyba używali jakiś metod operacyjnych ze średniowiecza, żadnych zapisów z kamer, mimo iż spotkanie miało miejsce w centrum handlowym, przyjaciółeczka naszej głupiutkiej Annie przecież go widziała, kilka ofiar i żadnych tropów.

Ojca zostawię w spokoju bo ludzie różne rzeczy robią pod wpływem emocji.

No to pora na podsumowanie, a mianowicie o czym ten film był i jakie miał przesłanie? No ja osobiście bardziej pałałem nienawiścią do ofiary niż "napastnika", tej głupiej małolacie po prostu nie dało się współczuć. Czyli film ma takie przesłanie że to ofiary są winne, nie pedofile ¯\_(ツ)_/¯

Genialne podsumowanie.

ocenił(a) film na 6

Zacznę od końca. Jak można twierdzić, że przesłaniem tego filmu jest, że to ofiary są winne, a nie pedofile?
Panie Kochany, właśnie w tym tkwi cały szkopuł. Pedofil to rzadko kiedy spocony dziad, który wyskakuje zza krzaka i gwałci 8-letnią dziewczynkę wracającą ze szkoły. Często to elegancki, nierzadko przystojny, prawie zawsze czarujący człowiek, który do perfekcji opanował umiejętność manipulowania dziećmi. I to właśnie robił ów Charlie - zmanipulował dziewczynę do tego stopnia, że ona się w nim w pewnym stopniu zadurzyła. Pisał, że jest piękna, cudowna, dawał dobre rady, poświęcał jej mnóstwo uwagi.
Czy Annie była głupia? Annie była dzieckiem, zakompleksioną nastolatką, może bardziej niedojrzałą niż 14 lat, może powinna być mądrzejsza, ostrożniejsza, powinna wiedzieć lepiej. ALE to w żaden sposób nie usprawiedliwia 35-latka, który uprawia seks z dziećmi! Nie wolno w żaden sposób szukać usprawiedliwienia dla takich ludzi. Nie wolno zrzucać winy na ofiarę. W kontaktach dziecko-dorosły winę ponosi zawsze dorosły. ZAWSZE.
Przytyków w stronę ojca nie rozumiem.
Śledztwo kiepskie to fakt.

Dobre podsumowanie. Dodam od siebie że film porusza ważną tematykę ale jest tak głupio skonstruowany że to jakieś nieporozumienie. Gwałt był nazwany gwałtem tylko dlatego że dziewczyna miała lat 14 a nie 16 (wg. polskiego prawa). Naiwna dziewczyna oddaje się dużo starszemu facetowi, a potem lament. Dobrze że jeszcze jakiejś ciąży w to nie wmontowali. Co do śledztwa to szkoda już gadać. Najbardziej realistyczna była rola pedofila, bo cała reszta bohaterów trąci żenadą.
Naiwny ten film strasznie, a fabuła jest porażająco głupia.

Aikidoka

W Polsce prawo dopuszcza kontakty seksualne od 15 roku życia.

Co do reszty pełna zgoda.

ocenił(a) film na 3

nic dodać nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones