PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1130}

Po deszczu

Ame agaru
7,9 4 610
ocen
7,9 10 1 4610
7,5 6
ocen krytyków
Po deszczu
powrót do forum filmu Po deszczu

Film nakręcony na podstawie ostatniego scenariusza Akiry Kurosawy, którego sam mistrz już nie zdążył zrealizować. Czuje się w tym filmie jego rękę, bo niby to taki kolejny film o samurajach, ale jednak ma swój specyficzny klimat. Narracja jest niespieszna, wręcz powolna, a film przeplatany jest długimi niemymi ujęciami i scenami czysto dialogowymi. Poza tym "Ame Agaru" jest niejako hołdem dla Akiry Kurosawy, co widać także w obsadzie: Akira Terao, Shiro Mifune... Film ma bardzo optymistyczny wydźwięk, wręcz pokojowy rzekłbym, pozbawiony jest niemal jakiejkolwiek przemocy, poza tym gloryfikuje proste czynności, które mogą przynieść człowiekowi radość. Akira Terao gra tutaj ronina, który po wojnie domowej nie może znaleźć sobie nowego pana, wędruje więc wraz z żoną i czyni dobro. Przyznam, że trochę mnie on irytował, bo czasami sprawiał wrażenie, że ma uśmiech przyklejony do twarzy - dwa rządki białych jak śnieg zębów. :) Film całkiem niezły, jednak pozostawia spory niedosyt. Myślę, że gdyby zrealizował go Kurosawa, to wycisnąłby z niego coś więcej.

ocenił(a) film na 10
eon_blue

"Przyznam, że trochę mnie on irytował, bo czasami sprawiał wrażenie, że ma uśmiech przyklejony do twarzy - dwa rządki białych jak śnieg zębów. :)"

jak w jednej scenie z filmu - zupelnie jak nie samuraj, caly czas sie usmiecha.

gdzies wyczytalem odnosnie tego filmu, ze obsade aktorska dobieral jeszcze Kurosawa, wiec i pana Terao on sam wybral do tej roli, jak dla mnie bardzo dobry wybor.
sama postac pogodnego samuraja jest dla mnie dosc zaskakujaca, bo wciaz porownuje sobie ten film z samurajskimi filmami Kurosawy i z rolami Mifune, przebieglego wojownika . az dziwne mi sie wydaje ze i ten film mial wyrezyserowac sam Kurosawa :)

ocenił(a) film na 10
wik

Generalnie to i obsada jak i film sa genialne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones