PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1260}

Pocztówki znad krawędzi

Postcards from the Edge
7,2 6 635
ocen
7,2 10 1 6635
7,6 10
ocen krytyków
Pocztówki znad krawędzi
powrót do forum filmu Pocztówki znad krawędzi

Jak na skromny, obyczajowy projekt film poraża obsadą - Streep, Maclaine, Hackman, Quaid, Bening, Dreyfuss, Callow, Platt i Reiner - gdyby chcieć te gwiazdy zaangażować do jakiegoś blockbustera trzeba by ładnych parędziesiąt milionów $. Jak na taką ilość gwiazd film jest jednak dość rozczarowujący. Przykre jest oczywiście jak potoczyła się kariera Carrie Fisher po "Gwiezdnych Wojnach" ale aktorzy jednej roli byli, są i będą. Dużo ciekawiej wypada wątek relacji aktorki z matką. Zwłaszcza że MacLaine w roli Doris Mann / Debbie Reynolds jest fantastyczna. Film jest wzruszający, ale jak wielu produkcjom Nicholsa brak mu jakiegoś pazura.

A swoją drogą obecny wygląd Carrie, grrrr...

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Nie wiem, czy to ukryty czy przyczajony "pazur", ale po pierwszym oglądzie film podobał mi się, dałem mu 8/10 i... zapomniałem - a teraz odkrywam, że pamiętam wszystkie sceny i witam je z radością, jak starych znajomych. Wiele jest takich filmów typu "moderato cantabile" (też tytuł filmu), które o dziwo bardziej zapadają w pamięć niż wszelkie "titaniki" czy "awatary".

_Andrzej_

Jeden z moich ulubionych filmów! Nie mam pojęcia o jakim pazurze myśli autor opinii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones