Postcards from the Edge

1 godz. 41 min.
7,2 6 226
ocen
7,2 10 6226
6 068
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
{"rate":7.3333335,"count":6}
{"type":"film","id":1260,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Postcards+from+the+Edge-1990-1260/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pocztówki znad krawędzi
  • _Andrzej_ ocenił(a) ten film na: 5

    Jak na skromny, obyczajowy projekt film poraża obsadą - Streep, Maclaine, Hackman, Quaid, Bening, Dreyfuss, Callow, Platt i Reiner - gdyby chcieć te gwiazdy zaangażować do jakiegoś blockbustera trzeba by ładnych parędziesiąt milionów $. Jak na taką ilość gwiazd film jest jednak dość rozczarowujący. Przykre jest oczywiście jak potoczyła się kariera Carrie Fisher po "Gwiezdnych Wojnach" ale aktorzy jednej roli byli, są i będą. Dużo ciekawiej wypada wątek relacji aktorki z matką. Zwłaszcza że MacLaine w roli Doris Mann / Debbie Reynolds jest fantastyczna. Film jest wzruszający, ale jak wielu produkcjom Nicholsa brak mu jakiegoś pazura.

    A swoją drogą obecny wygląd Carrie, grrrr...

  • jak45 ocenił(a) ten film na: 8

    _Andrzej_ Nie wiem, czy to ukryty czy przyczajony "pazur", ale po pierwszym oglądzie film podobał mi się, dałem mu 8/10 i... zapomniałem - a teraz odkrywam, że pamiętam wszystkie sceny i witam je z radością, jak starych znajomych. Wiele jest takich filmów typu "moderato cantabile" (też tytuł filmu), które o dziwo bardziej zapadają w pamięć niż wszelkie "titaniki" czy "awatary".

  • _Andrzej_ Jeden z moich ulubionych filmów! Nie mam pojęcia o jakim pazurze myśli autor opinii.