Postcards from the Edge

1 godz. 41 min.
7,2 6 226
ocen
7,2 10 6226
6 078
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
{"rate":7.3333335,"count":6}
{"type":"film","id":1260,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Postcards+from+the+Edge-1990-1260/tv","text":"W TV"}]}

Zrealizowane na podstawie bestsellerowej, autobiograficznej powieści aktorki Carrie Fisher "Pocztówki znad krawędzi" przynoszą wnikliwy, nie pozbawiony akcentów humorystyczny obraz życia hollywoodzkiej fabryki snów. W roli Suzanne Vale, obdarzonej ciętym dowcipem, wrażliwej aktorki, która marzy, by uratować swą podupadającą karierę, znakomitą kreację stworzyła wyróżniona nominacją do Oscara Meryl Streep. Jej filmową matkę zagrała Shirley MacLaine, która po mistrzowsku wcieliła się w postać dojrzałej królowej ekranu pamiętającej czasy największej świetności Hollywood. Dzięki doskonałym kreacjom Dennisa Quaida, Roba Reinera i gwiazdorskiej obsadzie ról drugoplanowych pocztówki znad krawędzi przynoszą fascynujące spojrzenie za kulisy hollywoodzkiego targowiska próżności. Mike Nichols zrealizował komedię, której nie może zabraknąć w kolekcji żadnego szanującego się miłośnika kina.

opis dystrybutora dvd

Suzanne Vale jest znaną aktorką. Podobnie zresztą jak jej matka. Niestety ciągłe porównywanie jej do matki oraz pretensje z jej strony rujnują jej karierę. Suzanne chwyta się brzytwy, nie panuje nad swoim życiem, wpada w alkoholizm, a o wszystko obwinia matkę. Jednakże gdy sytuacja staje się krytyczna to właśnie ona pomaga Suzanne wyjść z kłopotów. Film ten oparty jest na powieści Carrie Fisher (Księżniczka Leia) opartej na faktach z jej życia i to ona napisała scenariusz, w którym próbowała się już pogodzić ze swą matką Debbie Reynolds.

Lord___Sidious
opis użytkownika

Drugorzędna aktorka przytłoczona pełną sukcesów przeszłością matki, ucieka przed rzeczywistością w świat narkotycznych wizji. Gdy reżyser i producent uzależnią powierzenie jej kolejnej roli od sprawowania nad nią opieki przez kogoś odpowiedniego, zamieszka w domu matki w Hollywood. Ta wymuszona sytuacja sprawi, że obie - od lat oddalone od siebie (dosłownie i w przenośni) kobiety podejmą próbę odbudowy zerwanych więzi uczuciowych, przełamania urazów i kompleksów, zrozumienia skutków bezwzględnej dominacji sławnej matki nad szukającą własnej tożsamości córką.

jajacek
opis użytkownika

Suzanne jest aktorką, która przez całe życie pozostawała w cieniu matki - słynnej piosenkarki. Problemy rodzinne sprawiły, że uzależniła się od środków uspokajających i kokainy. Któregoś dnia, po przedawkowaniu narkotyków, umieszczona zostaje na oddziale odwykowym. Suzanne czuje, że znalazła się na krawędzi przepaści. Reżyser, Mike Nichols skoncentrował się głównie na ukazaniu nie tyle kulisów życia gwiazd, co powikłanych stosunków między sławną matką i jej dorosłą, też sławną córką, które obwiniają się wzajemnie o życiowe porażki.

Beta
opis użytkownika

Znana sktorka Suzanne Vale coraz częściej sięga po alkohol i narkotyki. w końcu trafia do szpitala na odwyk. Lekarze zalecają jej, aby po wyjściu z kliniki przez jakiś czas zamieszkała ze swoją matką, dawną gwiazdą filmową, Doris Mann. Ponieważ kobiety przez całe życie ze sobą rywalizowały, ich pobytowi pod jednym dachem towarzyszy wzajemne obwinianie się o życiowe niepowodzenia.

LaughJoy
opis użytkownika

Suzanne trafia na odwyk, po przedawkowaniu narkotyków. Fakt ten bardzo szkodzi aktorskiej karierze Suzanne. Kolejna rola zostanie jej powierzona pod warunkiem, że będzie pod stałą opieką swojej matki. Dla Suzanne jest to powrót do ciągłych nieporozumień, wymuszonych uśmiechów i ciągłego konfliktu ze starszą gwiazda filmową.

marczykowski
opis użytkownika