PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 629 890
ocen
8,3 10 1 629890
8,4 51
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Zabawa duzych chlopcow?

użytkownik usunięty


Wlasciwie sama nie wiem, jak mam ocenic nowy film Finchera, ale jezeli od dwoch dni o niczym innym nie mysle to znaczy, ze chyba wywarl na mnie odpowiednie wrazenie.
Gratuluje Fincherowi pomyslu, fabuly, doboru aktorow, muzyki...Jak zwykle mnie nie zawiod i jak zawsze, zaskoczyl.
Od pierwszej chwili -czolowka do ostatniej nie moglam oderwac oczu od ekranu, po prostu siedzialam jak zahipnotyzowana. Ekipa od efektow specjalnych (zdjecia z piewszych kilunastu minut filmu) oraz od charakteryzacji (wybitnie realistyczna) po prostu spisali sie na medal lub na Oskara.
Do tego jeszcze wszechobecny humor ( czasem bardzo czarny) absurd no i chaos wymieszany z brutalnoscia. Calkowita degeneracja spoleczenstwa. To lubie.
Fincher dobrze wiedzial kogo wybrac do odtworcow glownych rol. Nie dyskutujac o talencie aktorskim Pitta tutaj nikt inny lepiej nie pasowal, Norton jak zawsze niezawodny, no i Carter- super dekadencko umalowana w brawurowo wprost zagranej roli.
Nawet Meat Loaf (na poczatku nie do poznania) wzbudzil moja sympatie, sceny wyplakiwania sie w ramach terapii nie zapomne do konca zycia (tak jak chyba calego filmu)
Chociaz nie przepadam za rozwiazaniami fabuly w stylu zaproponowanym przez Finchera to po kilku chwilach rozdraznienia zapadlam dalej w fotel i delektowalam sie absurdem do samego konca.
Czy tego typu filmy otwieraja nowy rozdzial kina? Wierze, ze tak. Pytanie jest tylko, coz mozna jeszcze bardziej "chorego" i nowatorskiego wymislec.
Jak dobrze, ze nie jestem mezczyzna (walka to wylacznie zabawa duzych chlopcow) i , ze nie uzywam mydla w kostkach ( od tej pory tez nigdy nie pomysle o operacji odtluszczania).
Tylko kto tak dziwacznie przetlumaczyl ten tytul, nie lepiej bylo zostawic nazwe orginalna?
Weronika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones