Polowanie na czarownice

Season of the Witch

2011 1 godz. 35 min.
6,0 90 274
oceny
6,0 10 90274
12 064
chce zobaczyć
{"rate":4.75,"count":4}
powrót do forum filmu Polowanie na czarownice
  • Tak jak Iluzjonista i Prestiż są filmami o podobnej tematyce, które ukazały się w dość krótkim
    odstępie czasu, tak samo Czarna śmierć z Seanem Beanem, i Polowanie na czarownice z
    Nicolasem Cagem poruszają podobną tematykę.
    Oba filmy ukazały się w dość krótkim odstępie czasu (1 rok), w jednym i drugim filmie akcja jest
    umieszczona w średniowieczu, istotny jest motyw dżumy. Mi osobiście Czarna śmierć bardziej
    przypadła do gustu.
    Jeśli chodzi o filmy utrzymane w konwencji dark fantasy to ze swojej strony mogę jeszcze polecić
    Salomona Kane'a i Van Helsinga.

• GutekSan ocenił(a) ten film na: 5

CCintryjka O ile zarówno Prestiż jak i Iluzjonista są dobrymi filmami skierowanymi do podobnego widza (choć Prestiż osobiście cenię wyżej), to o tych dwóch filmach tego powiedzieć nie można. Czarna Śmierć jest znakomitym filmem z mrocznym klimatem i dającym do myślenia przesłaniem, a Polowanie jest niestety słabym filmem, skierowanym do ludzi na poziomie gimnazjum.

• GutekSan Zgadzam się, Prestiż i Iluzjonista to wyższa półka, w porównaniu do tego filmu, a co do Polowania i Czarnej śmierci, miałam na myśli jedynie fakt, że ogólne założenia fabularne są podobne. Czarną Śmierć, jak wspomniałam w poście wyżej osobiście również cenię o wiele wyżej.

• pagi111 ocenił(a) ten film na: 4

GutekSan Dokładnie! Trudno o bardziej trafną wypowiedź.