PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1118}
7,8 43 884
oceny
7,8 10 1 43884
8,4 36
ocen krytyków
Popiół i diament
powrót do forum filmu Popiół i diament

Klasyk polskiego kina... Zawsze wysoko oceniałem ten film lecz z biegiem lat :) możemy go chyba oceniać bardziej krytycznie. Gdyby nie uniwersalny, wspaniały Cybulski mam wrażenie, że film by niestety wiele stracił.

ocenił(a) film na 9
Chezzi

zaduma
Nie chciałbym oceniać tego filmu krytycznie. To jednak kawał historii polskiego kina. Morgenstern podpierający się młodym jeszcze niezmanierowanym Wajdą. Nie tylko Cybulski z którego wielkością ja akurat nie za bardzo się zgadzam. Jest jeszcze Kobiela czy Krzyżewska, tak że uniwersalność Cybulskiego za wiele tu nie wnosi. Napewno Zbyszek to czołowa postać , ale nie usuwajmy w cień innych znakomitych aktorów. Oceniam ten film jako całość bardzo wysoko. Do dzisiaj widzę symboliczny obraz kończący film chociaż minęło tyle lat.

Jerzy_Zemla

popiół i diament
Nie twierdzę, że oprócz Cybulskiego nie było tam dobrych aktorów. Jest wiele filmów z dobrymi aktorami lecz całość nie wypada wspaniale. Proszę zastanowić się co by było gdyby rolę Maćka zagrał ktoś inny i czy w tej materii by tyle zdziałał co Cybulski. Dalej jednak twierdzę iż to świetny obraz tylko musimy się nauczyć patrzeć krytycznie na tzw. "ikony" polskiego kina.

ocenił(a) film na 9
Chezzi

zgoda
W pełni zgadzam się z Twoją opinią. Moje jednak spostrzeżenia w tym temacie uważam również za niepozbawione sensu. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones