PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572703}

Protektor

Safe
6,8 50 226
ocen
6,8 10 1 50226
Protektor
powrót do forum filmu Protektor

O kurcze – widać, że jestem w mniejszości jeżeli chodzi o ocenę Protektora. Faktem jest, że jeżeli chodzi o tzw. nawalanki to faktycznie trzyma poziom. Jasiek pokazuje na co go stać i daje porządnego łupnia wszystkim, którzy staną mu na drodze. Jednak jeżeli brać pod uwagę fabułę, to moim skromnym zdaniem pozostawia ona wiele do życzenia. Facet, któremu zabito żonę zamiast zrobić porządek ze sprawcami stoi jak ciapa i daje się im okładać, a podkreślić trzeba, że ma umiejętności rozwalenia w pojedynkę małej armii. Natomiast gdy widzi małą dziewczynę biegnącą po peronie, krzyczy mocy przybywaj (taki cytacik z He-men’a – kreskówki z lat 80-tych) i robi porządną rozpierduchę. Trupy padają jak deszcz z nieba. Poza tym te jego teksty przesiąknięte w niektórych miejscach taką głęboką mądrością, aż boli. Lubię Jaśka Statham’a ale Protektor nie jest filmem do którego kiedyś wrócę.

ocenił(a) film na 6
karson_z

Nie jesteś taki bardzo osamotniony w swojej ocenie tego filmu. W fabule naprawdę ciężko doszukać się spójności i logiki czy choćby emocji, którymi kieruje się bohater. Ale sama akcja jak na tego typu film jest ok.

ocenił(a) film na 7
karson_z

Tak krzyczysz o ocenianiu tego filmu a samemu go nie oceniłeś. Twoje mądrości ocierają się o hipokryzję drogi karsonie !

tomucho77

a tak konkretnie to o co Ci chodz bo chyba się nie rozumiemy. Jeżeli wg ciegi film jest oceniony tylko wtedy gdy przypisuje mu się jakieś punkty (o-10) to faktycznie - masz rację - nie oceniłem go i co więcej, nie zamierzam tego robić. Dla mnie od punktacji jest o wiele ważniejsze to co ktoś myśli o filmie i dlaczego ma takie a nie inne zdanie. Jeżeli tego nie jesteś w stanie zaakceptować to Twoja sprawa..Być może nie zauważyłeś , ale ze zdania "Lubię Jaśka Statham’a ale Protektor nie jest filmem do którego kiedyś wrócę" jednoznacznie wynika mój stosunek do tej produkcjii to, że film ten oceniam jako kiepski. Jeżeli uważasz inaczej - przekonaj mnie o tym, uzasadnij swoje stanowisko, bo z Twojej wpowiedzi niewiele wynika.

ocenił(a) film na 7
karson_z

W całej rozciągłości zgadzam się z tobą dla mnie Safe jest typowym filmem jednorazowego użytku z bezpłciowym i nierealnym scenariuszem okraszonym mnóstwem strzelanin i kopanin. Gdyby nie solidna rola Jaśka ten film był by gniotem, a tak dzięki Jaśkowi ogląda się go całkiem przyjemnie :) i dlatego daję mu naciągane 7/10.

Chciałbym żebyś mi wyjaśnił czemu akurat Protektora nie zamierzasz oceniać notą ? Dla mnie osobiście liczy się zbieżność zdania o danym filmie z wystawioną notą.

tomucho77

Tak dla ścisłości nie tylko Protektora nie zamierzam oceniać punktowo ale i innych filmów również. Oceny punktowe są bardzo subiektywne i niewiele mówią o przyczynach takiej oceny. O ile nasze zdania co do jakości filmu (bardzo dobry, średni, kiepski itp) mogą być zbieżne to już punkty takie być nie muszą. Wiadomo - film bardzo dobry to 10, zły 0, ale cała reszta? Gdzie się zaczyna granica między filmem dobrym a średnim, czy średnim a takim sobie. Dlatego wolę ocenę opisową - film jest dobry bo ...... jest zły bo..... (oczywiście przy założeniu, że są w jakiś sposób uargumentowane i nie ograniczają się do twierdzenia typu film mi się podobał więc daje mu 10, lub nie podobał się 0).Pozwalają zrozumieć czym kierował się oceniający i wstępnie podjąć decyzję czy warto film zobaczyć czy też nie.Zdaje sobie sprawę, że w tzw. gustomierzu, który oferuje filmweb dokonałem oceny punktowej ale jak to mówią -- był wypadek przy pracy.

ocenił(a) film na 5
karson_z

Na filmwebie każda ocena punktowa ma podpis opisowy - i tak np 3 to film słaby a 4 to ujdzie ... dobry zaczyna się od 7. Czy to jest aż tak skomplikowane??

mercx

ok, moja wina, moja bardzo wielka wina. Błagam o przebaczenie Wielkich tego forum :) Obiecuję poprawę i oceniać filmy punktowo (chyba, że zapomnę).

ocenił(a) film na 5
karson_z

hehe

tomucho77

tomucho77

8 dni temu
ocena: 7 ♥
Tak krzyczysz o ocenianiu tego filmu a samemu go nie oceniłeś. Twoje mądrości ocierają się o hipokryzję drogi karsonie !



ale slodko pier(*****)ie towarzyszu :D rofl padlem z tego tekstu :) pozdro dla slownika PWN :)

ocenił(a) film na 7
ewil_666

O co ci biega człowieku, zaczepki szukasz ?

tomucho77

nie wiem mozliwe ...po prostu zabawnie to brzmi :D co napisales heh "mądrości ocierają się o hipokryzję drogi karsonie" jak jakis ... dedektyw Sherlock albo ten z CSI :D

ocenił(a) film na 7
ewil_666

Odpowiem ci po biblijnemu "Com napisał, napisałem".

tomucho77

zaiste powiadam Ci - mądrze rzeczesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones