PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90817}

Przekręt doskonały

Confidence
6,7 8 711
ocen
6,7 10 1 8711
6,0 6
ocen krytyków
Przekręt doskonały

Niezwykle inteligentny oszust Jake Vig właśnie okantował na tysiące dolarów Lionela Dolby. Zrobił to z pomocą swojej paczki: Gordo, Shillsa Milesa, Big Ala oraz dwóch skorumpowanych policjantów z LAPD Lloyda Whitwortha i Omara Manzano. Kiedy okazuje się, że Lionel i Big Al nie żyją staje się jasne, że paczka tak naprawdę nie okantowała Lionela. On był tylko płotką. Grubą rybą jest ekscentryczny boss świata przestępczego Winston King, u którego Lionel był księgowym. Jake nigdy nie stroni od wyzwań, więc oferuje że spłaci Kinga. Chce dokonać największego oszustwa w życiu. Cel? Morgan Gillette, bankier z dużymi powiązaniami ze zorganizowaną przestępczością. Jake po przeanalizowaniu sytuacji decyduje, żeby do grupy dołączyła obcesowa blond złodziejka kieszonkowa Lily (Rachel Weisz). Kiedy Lily przyjeżdża na robotę z włosami świeżo pofarbowanymi na czerwono, Jake odczytuje to jako zły znak. Na domiar złego Jake ma na głowie agenta FBI Gunthera Butana (Andy Garcia) i Travisa (Chestnut). Aby pokonać wszystkie przeszkody i spłacić swój dług, Jake i jego grupa muszą być zawsze krok przed policją.

opis użytkownika

Jake, hochsztapler, który naciąga ludzi wykorzystując swój urok osobisty planuje wielkie oszustwo, które ma go ustawić na całe życie i umożliwić zerwanie z dotychczasowym zajęciem. Niestety, okazuje się, że jego "ofiarą" jest księgowy mafii. Nie mogąc oddać kasy, Jake oferuje swe usługi w charakterze... płatnego mordercy. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z jego planem. Wciągający film, z zaskakującą kryminalną fabułą i Dustinem Hoffmanem w roli "czarnego charakteru".

opis dystrybutora dvd

Pewnego razu Jake Vig (Edward Burns) wraz z kilkoma swoimi kumplami okantowali na kilka tysięcy dolarów Lionela Dolby (Leland Orser). Niestety okazało się później że Dolby był księgowym mafii, więc Vig tak naprawdę oszukał Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Jake trafia na dywanik szefa mafii. Niestety Vig nie może oddać pieniędzy, więc proponuje mu że w zamian okradnie potentata finansowego właściciela banku. Od tej pory grupa Jaka układa misterny plan. W akcji ma im pomóc Lily (Rachel Weisz) piękna kobieta, której zadaniem będzie zauroczenie pracownika banku...

Wojtas
opis użytkownika

Pospolity oszust Jake (Edward Burns) i jego trzej kumple okradli Lionela Dolby'ego (Leland Orser), księgowego groźnego przestępcy- Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Wystraszony Jake bojąc się zemsty mafiosa, proponuje mu ugodę: zwróci dług z pieniędzy, jakie ukradnie bankierowi Morganowi Gillette (Robert Foster). Tym razem Jake'owi pomaga również złodziejka- Lily (Rachel Weisz). Ich poczynania śledzą: agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia) i Travis (Morris Chestnut)- człowiek Kinga.

ani
opis użytkownika

Jest to historia grupki ludzi, którzy pod wodzą Jake Viga (Edward Burns) specjalizują się w kantowaniu ludzi. Pewnego dnia chłopcy wplątują się jednak w niezłe kłopoty - okazuje się, że obrobili niejakiego Winstona Kinga (Dustin Hoffman), ekscentrycznego bossa podziemnego światka. Nie widząc innego wyjścia z sytuacji, Jake proponuje Kingowi swoje usługi w ramach spłacenia długu. I otrzymuje najtrudniejsze zadanie w swojej "karierze" - ma okraść wpływowego bankiera wspomagającego mafię.

dareczek1979
opis użytkownika

Jake Vig jest niezwykle inteligentnym oszustem. Właśnie z pomocą kumpli oraz dwóch skorumpowanych policjantów okantował na tysiące dolarów Lionela Dolby. Gdy wkrótce prawda wychodzi na jaw, że Lionel i jeden z jego kumpli nie żyją, Jake odkrywa, że tak naprawdę nie oszukał Dolby'ego.
W rzeczywistości nadepnął na odcisk Winstonowi Kingowi, ekscentrycznemu bossowi świata przestępczego, u którego Lionel był księgowym. Ponieważ sprawa zaczyna wyglądać poważnie, Jake stara sie wyjść naprzeciw wyzwaniom losu - w ramach remompensaty proponuje Kingowi swe usługi.
Żeby spłacić dług, chce dokonać największego oszustwa w życiu. Celem ma być bankier Morgan Gillette. Po przeanalizowaniu sytuacji Jake zdaje sobie sprawę, że sam tego nie dokona. Namawia wiec do współpracy piękną blondynkę, złodziejkę kieszonkową Lily, która zjawia się na robotę z włosami świeżo przefarbowanymi na czerwono, co Jake odczytuje jako zły znak.
A problemy w rzeczywistości zaczynają się piętrzyć - obok agenta FBI ma na głowie jeszcze człowieka Kinga. Aby pokonać wszystkie przeszkody i spłacić swój dług, Jake musi być zawsze krok przed nimi.

Kathleen
opis użytkownika

Grupa oszustów podróżuje od miasta do miasta. Przewodzi im Jake Vig, osobnik przystojny, inteligentny i niezwykle stylowy. Jake i jego wspólnicy właśnie ukradli 100000 dolarów niejakiemu Lionelowi Dolby'em.
Na nieszczęście dla nich jest to księgowy Winstona Kinga, grubej ryby świata przestępczego Los Angeles. Z Kingiem żartów nie ma. W krótce oszuści znajdują zwłoki kolegi z ich paczki. Jake postanawia przekonać Kinga, by wstrzymał się z dalszym mordowaniem. Gangster chce w zamian by okradli jednego z najbogatszych bankierów w mieście, Morgana Price'a, piorącego w swoich legalnych firmach brudne pieniądze z przestępczej działalności.
Do zespołu Jake'a dołącza sprytna i piękna Lily. Jest to dobrą wiadomością, natomiast złą jest to, że Jake'owi zaczyna deptać po piętach agent FBI Gunther Butan. Oszust opracowuje jednak plan, który zaskakuje nawet samego Kinga...

Nim
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones