Jake Busey 

William Gareth Jacob Busey Jr.

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1857,"rate":6.374798061389337,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":42,"rate":7.309523809523809,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":20,"rate":7.3,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":4,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
6,4
1 857 ocen gry aktorskiej
Jake Busey
William Jacob "Jake" Busey urodził się 15 czerwca 1971 roku w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Dorastał w Malibu pod czułą opieką matki, Judy Lynn Helkenberg i Gary'ego Busey'a. Dzieciństwo spędził podróżując po planach filmowych i trasach koncertowych, w których grał jego ojciec. Zadebiutował w 1978 roku w dramacie kryminalnym "Zwolnienie warunkowe", w którym zagrał również jego ojciec i Dustin Hoffman. Do najbardziej znaczących kreacji filmowych jakie zagrał było wcielenie się w morderczego fanatyka religijnego w filmie "Kontakt" z Jodie Foster i Matthew McConaughey'em, oraz rola szeregowego żołnierza w filmie science-fiction "Żołnierze kosmosu" z Denise Richards i Casperem Van Dienem. Na swoim koncie ma również występ w thrillerze "Tożsamość" z Johnem Cusackiem i Ray'em Liottą.
Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie oddał się całkowicie swojemu hobby, którym jest pisanie tekstów do piosenek, gra na perkusji i gitarze oraz śpiewanie w zespole Sons of the Lawless.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1971

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 191 cm

Gra na perkusji w zespole "Feedback".
Jego rodzicami są Gary i Judy Busey.
Posiada licencję pilota.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych