Przewrotny umysł

Words on Bathroom Walls

2020 1 godz. 50 min.
6,6 468
ocen
6,6 10 468
575
chce zobaczyć
{"type":"film","id":847717,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Words+on+Bathroom+Walls-2020-847717/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przewrotny umysł
 • JaCze ocenił(a) ten film na: 7

  Przejmujący obraz wewnętrznej walki w wieku, w którym tożsamość rodzi się z nieporozumień. Tu dodatkowo skomplikowana droga do akceptacji siebie naznaczona chorobą, którą chłopak niesie na wątłych ramionach. Ta nowa tożsamość nie nazywa się chorobą. Jest wszystkim, co choroba daje i odbiera. Sumą trudnych doświadczeń, które są tu pokazane bardzo dobrze, choć ten obraz nie uniknął, niestety, amerykańskiego przegadania i kilku niepotrzebnie dydaktycznych scen. Plus Andy Garcia w koloratce. Ważna opowieść o walce ze stygmatem i o stereotypach tego, co stygmatyzujemy. Dobry.

 • LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 6

  JaCze Mnie nie przekonał. A bardzo chciałam..

 • Taio ocenił(a) ten film na: 7

  LapisLazuliLL Ogólnie to jest dobrze zrobiony jak na film ze serwisu streamingowego. Tylko ten scenariusz i ta końcówka ciągle taki sam schemat, jak zwykle typowo amerykańska. Jak dla mnie 7/10, ale rozumiem że komuś się może taka forma przekazu nie spodobać.

 • LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 6

  Taio Nie twierdzę, że to zły film. Dla mnie nierówny. Typowa dla amerykańskich filmów narracja i ,moim zdaniem świetne sceny obrazujące dialog z chorobą i całym światem, który o tej chorobie nie wie, z siłą wyższą reprezentowaną przez księdza(nomen omen znów dobra passa dla niej w tym filmie i nijak spójna,zwłaszcza w końcówce a za to zła jestem,bo o ile epizodyczne rozmowy z A.Garcia były świetne,to końcówka wszystko zepsuła).. Dlatego tylko 6.
  Ale "rozumiem" wyższą notę o punkt ;-) he he