film

Przygoda miłosna

Love Affair
1994
1 godz. 48 min.
6,5 464
oceny
6,5 10 1 464
Awaryjne lądowanie samolotu na jednej z wysp Pacyfiku sprawia, że dwoje pasażerów zaczyna łączyć bliższa relacja. Postanawiają uporządkować swoje dotychczasowe życie uczuciowe i spotkać się za trzy miesiące w Nowym Jorku. więcej mniej
Przygoda miłosna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Para dwojga zupełnie obcych sobie ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Podczas lotu do Sydney samolot ulega awarii i przymusowo ląduje na atolu na Pacyfiku. Dalszą podróż kontynuują wspólnie, bliżej poznają siebie i postanawiają spotkać się za trzy miesiące na tarasie Empire State Building po uporządkowaniu swoich dotychczasowych zobowiązań. Los jest jednak przewrotny i nie dochodzi do ich spotkania w umówionym miejscu.

boxoffice
$18 272 894 w USA
budżet
$60 000 000
studio
Mulholland Productions
tytuł oryg.
Love Affair
inne tytuły
Warren Beatty osobiście nakłaniał Katharine Hepburn do powrotu z emerytury i zagrania w tym filmie. Wynajął dla niej dom w Los Angeles i skierował do specjalisty - dermatologa (aktorka cierpiała na raka skóry). Katharine Hepburn dała definitywną odpowiedź dopiero w dniu rozpoczęcia zdjęć.
Widok samolotu wskazuje na model Boeing 747-400, jednak ujęcia we wnętrzu pokazują spiralne schodki, stosowane tylko w starszych wersjach Boeinga 747-100 i 747-200.
Film kręcono w Los Angeles, Burbank (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz na Tahiti i Moorea (Polinezja Francuska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych