Film

Love Affair

1994 1 godz. 48 min.
6,5 433
oceny
6,5 10 433
487
chce zobaczyć
{"id":"7426","linkUrl":"/film/Przygoda+mi%C5%82osna-1994-7426","alt":"Przygoda miłosna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/74/26/7426/7147811.2.jpg"}
Awaryjne lądowanie samolotu na jednej z wysp Pacyfiku sprawia, że dwoje pasażerów zaczyna łączyć bliższa relacja. Postanawiają uporządkować swoje dotychczasowe życie uczuciowe i spotkać się za trzy miesiące w Nowym Jorku.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Uwpółcześniona wersja filmu z roku 1957 " An Affair to Remember " z Deborah Kerr i Cary Grant'em . Para dwojga zupelnie obcych sobie ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia . Podczas lotu do Sydney samolot ulega awarii i przymusowo ląduje na atolu na Pacyfiku . Dalszą podróż kontynują wspólnie , bliżej poznają siebie iUwpółcześniona wersja filmu z roku 1957 " An Affair to Remember " z Deborah Kerr i Cary Grant'em . Para dwojga zupelnie obcych sobie ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia . Podczas lotu do Sydney samolot ulega awarii i przymusowo ląduje na atolu na Pacyfiku . Dalszą podróż kontynują wspólnie , bliżej poznają siebie i postanawiają spotkać się za trzy miesiące na tarasie Empire State Buillding po uporządkowaniu swoich dotychczasowych zobowiązań . Los jest jednak przewrotny i nie dochodzi do ich spotkania w umówionym miejscu . Po wielu perypetiach film kończy się happy endem jak przystało na romans .

boxoffice
$18 272 894 w USA
budżet
$60 000 000
studio
Mulholland Productions
data produkcji
1994
tytuł oryg.
Love Affair
inne tytuły
Przygoda miłosna Polska
Więcej...
Warren Beatty osobiście nakłaniał Katharine Hepburn do powrotu z emerytury i zagrania w tym filmie. Wynajął dla niej dom w Los Angeles i skierował do specjalisty - dermatologa (aktorka cierpiała na raka skóry). Katharine Hepburn dała definitywną odpowiedź dopiero w dniu rozpoczęcia zdjęć.
Widok samolotu wskazuje na model Boeing 747-400, jednak ujęcia we wnętrzu pokazują spiralne schodki, stosowane tylko w starszych wersjach Boeinga 747-100 i 747-200.
Film kręcono w Los Angeles, Burbank (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz na Tahiti i Moorea (Polinezja Francuska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciepły, a przy okazji bardzo wzruszający film!

  major_xx ocenił(a) film na 10

  Bardzo go lubię, szkoda, że jest rzadko emitowany

  6
  • Aż w gardle ściska kiedy się patrzy na Kath

   vivme ocenił(a) film na 3

   Starość jest okrutna :( Film jak dla mnie raczej nudnawy, oglądałam wyłącznie dla Katharine.

  • Niezapomniany romans....

   efka__ ocenił(a) film na 4

   .. w nowej wersji. Oryginały zawsze są lepsze.

   • Jak zdobyć

    jef

    Szukam ostatnio kilku filmów z lat 60', między innymi tego. Czy ktoś wie, jak zdobyć ten film, w jakiejkolwiek multimedialnej postaci? Pozdrawiam.

    • Naprawdę wzruszająca jest tylko jedna scena

     La_Pier

     Moment kiedy Bening i Beatty, żegnają się z bohaterką graną przez Katharine Hepburn, dla której był to ostatni film. Ostatnie pożegnanie z kinem.