Przystojniak

Johnny Handsome

1989 1 godz. 34 min.
6,4 2 419
ocen
6,4 10 2419
1 285
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Przystojniak
 • Bruce_Lee ocenił(a) ten film na: 9

  w prawdziwie amerykańskim, ale nie przesadzonym stylu. Rourke gra jak zwykle twardziela z duszą. Świetna rola. Na uwagę zasługują również odrażające role Hendriksena, Barkin no i Freemana - w roli tak ohydnego, szyderczego śmiecia jeszcze go nie widziałem :)
  Fabuła jest niesamowicie wciągająca; niby prosty film o zemście ale losy Johnny'ego, jego życie budzą współczucie i szacunek. Wyjaśnienie powodu operacji i zwolnienia są również logiczne; poruszają także problem resocjalizacji. On chciał żyć w społeczeństwie, ale musiał się zemścić na mordercach jego jedynego przyjaciela.
  Naprawdę rewelacja.
  Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - w filmie Rourke poddaje się operacji by zyskać normalny wygląd, a kilkanaście lat później aktor poddaje się operacjom by przywrócić wygląd z filmu :) Tęsknota za rolą? ;)

 • baron666 ocenił(a) ten film na: 8

  Bruce_Lee Fajnie napisany post, choć ostatni akapit mogłeś sobie darować... Siłą tego filmu są kreacje aktorów, to one podnoszą jego klasę powyżej zwykłej historii o zemście i miłości (?). Mickey po raz kolejny potwierdza swoją przynależność do ścisłej elity gwiazd kina.