Czytając te recenzje z sieci nijak mają się do ocen na kino-portalach jak to w końcu jest ?
Jest tak, jak powinno być z Rambo. Sporo rozpierduchy, niezbyt błyskotliwe dialogi i wartka akcja. Nie wiem o co te wszystkie recenzyjne utyskiwania, bo idąc do kina na ten film, w moim odczuciu, dostajemy wszystko czego można było się spodziewać. Film oglądało się nieźle, chociaż jak na dzieło kończące pewną epokę, mające być w zamyśle pożegnaniem Rambo z kinem, oczekiwałbym czegoś bardziej (choć troszkę) na wzór pierwszej części. Ot taka życzeniowa klamra kompozycyjna.
Poza tym... Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś związany emocjonalnie z postacią Rambo :-)
Ja jako wielki fan serii Rambo odkąd pamiętam, to szczerze mogę powiedzieć, że jest to najlepsza część pod każdym względem. Dla mnie 9/10. Naprawdę polecam.
Weź pod uwagę, że po jedynce absolutnie każda część była mieszana z błotem przez krytykę i to z podobnych powodów:
https://www.rottentomatoes.com/franchise/rambo
Znowu zarzuca się banalną, pretekstową fabułę, absurd, gloryfikowanie przemocy, wojny, amerykańskich wartości i ksenofobię. Jeżeli od części 2 do 4 żaden z tych zarzutów Ci nie przeszkadzał to możesz spokojnie iść do kina.
Ta a Avengersy i wszystkie komiksowe filmy to są naprawde dziełami sztuki jakby wyjać z nich efekty komputerowe to by zostało okrągłe 0...Ale oceny maja oczywiscie maxymalne.
Ale są też bardzo bezpieczne, familijne, nie głoszą prawicowych poglądów, nie odnoszą się do politycznej sytuacji, nie epatują tak skrajną przemocą co wielu krytyków o liberalnych lub lewicowych poglądach tak odrzuca. Na dodatek, filmy Marvela są absurdalne, ale wielu łatwiej to zaakceptować dzięki umownej, komiksowej konwencji i sporej samoświadomości. Rambo zawsze był śmiertelnie poważny. To nie jest coś co ja wymyśliłem, możesz to wszystko wyczytać z linku który wysłałem.
Nie idź, szkoda kasy.
https://www.allmovie.com/blog/post/rambo-last-blood
https://www.theguardian.com/film/2019/sep/19/rambo-last-blood-review
https://www.youtube.com/watch?v=8rUBuzB89O4
https://www.youtube.com/watch?v=GtfBvVrDFlA
Nie sugerujcie się tymi recenzjami z youtube'a, recenzenci jadą na fali hejtu jaka się narodziła wokół filmu. Nie wnoszą żadnych konkretnych argumentów w swoich treściach. Ich ataki są żenujące i bezpodstawne. Naprawdę nie zrozumieli tego filmu. A krytyka w samej prasie jest taka a nie inna przez poprawność polityczną.
Między innymi chodzi o ukazanie obrazu Meksyku, tylko że akcja dzieje się na jego przedmieściach, nie został tu ukazany cały Meksyk. Choć sam Meksyk jest w statystykach jednym najbezpieczniejszym miejscem na ziemi. Gdzie ilość morderstw i porwań przekroczyła w tym roku kolejny alarmujący rekord. To są fakty.
Jeśli chodzi o krwawe sceny, z jednej strony to wciąż jest Rambo czego się spodziewać? z drugiej strony, moim zdaniem te sceny idealnie ukazywały rozpacz Johna. Fantastycznie ukazał tę emocję Sylvester. Film nie jest tak ultra brutalny jak piszą.
Film jest godnym kontynuatorem swojego dziedzictwa, idealnie dopełnia cały cykl. Polecam wybrać się do kina i zobaczyć być może po raz ostatni kinową legendę.
Nie czytaj tych szkolnych wypracowań osłów z niedzielnych szkółek teatralnych (recenzji mości krytyków) tylko przejdź się do kina. Film daje radę.