PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839879}

Rebeka

Rebecca
6,0 27 265
ocen
6,0 10 1 27265
4,0 13
ocen krytyków
Rebeka
powrót do forum filmu Rebeka

Nie czytalam ksiazki ani nie widzialam wczesniejszych adaptacji i moze dlatego ten film spodobal mi sie. Zrobil na mnie wrazenie bo koniec jest zaskakujacy i zupelnie nieoczekiwany. Nawet nie pomyslalam ,ze mozna w ten sposob poprowadzic taka historie. A film to piekne krajobrazy i wakacyjna atmosfera na poczatku a pozniej piekne klify . Poniewaz bardzo lubie Scott Thomas musialam zobaczyc ja w tej roli . Byla rewelacyjna zimna i trudna w obyciu i jak zawsze rewelacyjna ....ja nie zaluje 2 godzin przed ekranem.

użytkownik usunięty
kinomaniak_1211

Ja też bardzo lubię ten film. Moim zdaniem jest lepszy niż poprzedniw adaptacje (w tym słynna wersja Hitchcocka). Film oddaje też sprawiedliwość powieści i choć nie zawsze literalnie, to jednak pięknie tłumaczy ją na język kina. (Zachęcam do przeczytania, tym bardziej, że jest teraz w empiku przepiękne wydanie, ja przeczytałma jednym tchem!)

Świetny film. Fantastyczna adaptacja książki Daphne du Maurier. To prawda, że wersja Hitchcocka z 1940 jest lepiej znanai w pewnym sensie ikoniczna, ale koniec końców była to tylko jedna z wielu i moim zdaniem wcwle nie najbardziej udana .


Myślę, że nie należy "Rebeki" 2020 porównywać z poprzednimi wersjami, to zupełnie osobne dzieło i jeśli coś ma być punktem odniesienia to oryginalna powieść. I tutaj film Wheatleya po prostu się broni. Kładzie akcenty inaczej niż poprzednie adaptacje, ale oddaje sprawiedliwość bohaterom w o wiele wiekszym stopniu, niż wersja 1940.

Hitchcock zrobił film, w którym usiłował wielokrotnoe. "ulepszyć" historię i w związku z tym na przykład śmierć Rebeki zinterpretował, jako wypadek, co odebrało całą moc opowieści i postaciom Maxima i nowej pani de Winter.

Dalej... Więc, skoro wszyscy porównują nową ekranizację, ze starszą: Lily James spisała się, jako pani de Winter, pasuje do roli lepiej. Lily James jest ładną "dziewczyną z sąsiedztwa", a nie olśniewającą urodą jak Joan Fontaine, co lepiej służy roli i kontrastowi z poprzedniczką. Maxim Armiego Hammera jest inny niż Laurenca Oliviera. Hammer świetnie i z większym niuansowaniem sporteretował żal, poczucie winy, ból, smutek i swego rodzaju bezbronność, podczas gdy Olivier wydawał się jedynie odległy, zimy i gniewny.

Zachowano w tej nowej "Rebece", jak w książce, balans pomiędzy romansem, grozą i psychologią.

No i muzyka! U Hitchcocka każde przerysowane DA-DA-DAM mówiło, co mamy czuć, tutaj... muzyka dopełnia obraz.

Film świetnie komplementuje książkę, jest świeży, oryginalny. Piekny wizualnie i świetny aktorsko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones