PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650862}
3,4 26
ocen
3,4 10 1 26
Reise nach Agatis
powrót do forum filmu Reise nach Agatis

Rejs

ocenił(a) film na 3

Nudny i słabo zagrany. Akcja i mocne gore pojawia się w ostatnich minutach filmu i nie rekompensuje straconego czasu.

Akcja filmu przedstawia małżeństwo który wypływa na rejs jachtem. Dominujący mąż decyduje że popłynie razem z nimi młoda dziewczyna którą po drodze poznał w restauracji. Z czasem wychodzi z niego coraz większy zwyrol a pasywna żonka wszystko toleruje.

Akcja rozwija się baaardzo powoli, cały film mógłby spokojnie trwać 30 minut i nic by nie stracił. Efekty sieczki są na dobrym poziomie, ale jest ich mało i to zdecydowanie nie wystarczy żeby dobrze ocenić ten film.

ocenił(a) film na 6
arkasatana

Masz rację odnośnie bardzo powolnej akcji filmu; może nie pojawia się ona dopiero w ostatnich minutach, bo podczas tytułowego rejsu też coś się dzieje, ale filmik rzeczywiście mknie w bardzo leniwym tempie. Trwa jednak tylko 70 minut przez co tak bardzo nie nudzi, chociaż zgadzam się, że mógłby być jeszcze krótszy bez straty dla akcji. Efekty znikomego gore są przyzwoite, ale drażnił mnie beznadziejny montaż - gdy dzieje się coś ciekawego, kamera przeskakuje tak szybko i chaotycznie, że trzeba by oglądać w zwolnionym tempie, żeby dostrzec coś konkretnego. Nie napisałeś nic o scenografii, a według mnie to największa zaleta "Reise nach Agatis"; chociaż takich filmów nie ogląda się z powodów estetycznych, to trzeba przyznać, że ten od strony wizualnej jest doskonały; piękne widoki odwracają też trochę uwagę od ślamazarności akcji.
Filmik oceniam dosyć wysoko, mimo to zdecydowanie odradzam go fanom typowego gore (wiadomo, że przede wszystkim, jeśli nie tylko, tacy widzowie zainteresują się tym tytułem) żądnym mocnych wrażeń. Dziwi mnie zestawianie "Reise nach Agatis" obok najbardziej chorych filmów jakie kiedykolwiek powstały; w moim osobistym rankingu ta pozycja zajmuje pod tym względem bardzo odległą pozycję.

ocenił(a) film na 3
guliver_filmweb

Rzeczywiście był momentami całkiem ładny jak na niszową produkcję, jednak bez porównania do takich tytułów jak "Amer" albo "Blackaria", które pomimo niskiego budżetu i mało skomplikowanej fabuły ogląda się z rozdziawioną paszczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones