PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186641}

Resident Evil: Zagłada

Resident Evil: Extinction
6,7 83 939
ocen
6,7 10 1 83939
5,7 7
ocen krytyków
Resident Evil: Zagłada
powrót do forum filmu Resident Evil: Zagłada

Witam.

Tak obejrzałem sobie te wszystkie trzy części naraz i mam jedno spostrzeżenie. Takie zombie owszem moze i byłyby w stanie opanowac jakiś tam budynek, labolatorium czy inne zamkniety kompleks ale to co pokazane jest w 2 i 3 częsci czyli opanowanie miasta czy nawet świata:) jest aboslutnie niemozliwe (abstrahując od tego ze ten film to fikcja oczywiście:) ) Nie uderzyło Was to że zołnierze podczas walk z tymi zombi w 2 części w ogole nie uzywają cięzkiego sprzętu? transporterów opancerzonych, że o czołgach nie wspomne? a przeciez wsytarczyłoby jak dla mnie ze 20 takich pojazdów do których zombi nie miałyby prawa sie "dobrac" i tylko czekać bo głupie zombie same by lazły tam gdzie czułyby krew czy słyszaly ludzi. Potem to juz tylko kwestia ilości amunicji i/lub beznzyny do miotaczy płomieni. Po cholere bomba atomowa gdy to samo by sie osiągnęło kilkunastoma opancerzonymi transporterami i czołgami? Myslę za góra po 2-3 dniach byłoby po problemie. Niedobitki które jakims cudem by sie uratowały musieliby wybić już odpowiednio wyposażone oddziały komandosów.

To taka moja mała refleksja która zawsze się budzi przy ogladaniu tego typu filmów. A więc zombi bez szczątkowej nawet inteligencji, upośledzeni ruchowo zdobywają świat... A ludzkość jedyne co ma im do "zaoferowania" to pistolety i kilkunastu (kilkudziesięciu?) żołnierzy bez wsparcia ciężkiego sprzętu i lotnictwa. Taaa.... Gdyby rozwój i zagłada zalezało tylko od liczby i siły fizycznej to Ziemią nie rzadzil by człowiek ale dzikie zwierzęta. Naszą przewaga jest inteligencja i umiejętność uzywania narzędzi. W takich filmach jakby u ludzi brakowało i jednego i drugiego:)

Pozdrawiam

nonpossumus

Także myślałem o tym samym co Ty i również mi wydawało się to bardzo dziwne... Skoro w drugiej części serii garstka (bodaj trzech) dobrze wyszkolonych żołnierzy Umbrelli przez dłuższy czas dawała sobie radę z naporem dziesiątek nieumarłych, to po co ta bomba?! Szczególnie dlatego że z miasta pozostał tylko jeden wyjazd.

Ale po głębszym zastanowieniu taki mały wybuchowy prezencik na koniec filmu był jednak bardzo słuszny. Dlaczego? Sam napisałeś że po wybiciu mieszkańców miasta bronią ciężką i pojazdami opancerzonymi, choćby nie wiem jak długo i dokładnie je przeczesywali i tak trzeba by było tygodni by oddziały wojskowych przeczesały dokładnie każdy zakamarek każdego pomieszczenia w każdym budynku w mieście. I tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Bywało już kilka przypadków w filmie gdzie pogryziony ofensor ukrywał swoje draśnięcie. Wiemy przecież że taki zainfekowany przeobraża się w bezmózgie Yeti dopiero po kilku godzinach. A to z kolei wystarczająco długo by wrócić z misji poza granice miasta i zarazić pozostałych. I nawet mimo rygorystycznych zasad uśmiercania nawet zadrapanych przez mutanty wojskowych, ryzyka wyeliminować się nie da.
Drugi zgrzyt to przenosiny wirusa do zwierząt. W trzeciej części była scena ataku kruków na konwój ocalałych i dokładnie pokazane były śmiercionośne ptaszyska. Co by się stało gdyby podczas oczyszczania zainfekowanego miasta nadleciał jakiś sęp powiedzmy i zasmakowałaby mu martwa nieumarła tkanka postrzelonych w głowę zombie, który spłoszyłby się od ostrzałów i poleciał chen daleko w kilka godzin infekując jakiegoś rolnika na preriach?

Tak więc bomba była jedynym sposobem by wyeliminować zagrożenie - jak się okazało w trzeciej części, raczej się z tym nie pospieszyli i coś wyciekło...


A i jeszcze jedno już do tematu samego filmu - jak to możliwe że trzecia część cyklu otagowana jest jako horror??

użytkownik usunięty
nonpossumus

Masz całkowita racje...jeden batalion czołgów starczył by aby opanować miasto i oczyścić je z zombie...transporter opancerzony czy śmigłowiec też by się sprawdził...

ocenił(a) film na 8
nonpossumus

Wirus rozprzestrzenia się też drogą powietrzną, przechodzi na zwierzęta!
mutanty powstałe w laboratorium parasola uciekły z niego razem z Alice!
Nie wiem czy pamiętacie ale w 1-wszej części filmu jeden ze zmutowanych potworów dostał się nawet do pędzącej lokomotywy więc co im tam taki transporter czy czołg a sami widzieliście w pierwszej też części co się działo z oddziałem specjalnym tak więc zombie mogli być wszędzie gdyż nie opanowano wirusa! Proste, prawda!?

boyve5013

Witam.

Nie to nie jest proste. to że wirus zaraża też zwierzęta wiemy dopiero od częsci 3. w Dwójce nie ma o tym mowy, jakos nie widac chmar ptaków, stad psów czy rojów owadów łaknących ludzkiej krwi czy mięsa. Po drugie dostanie sie do lokomotywy która ze swojej natury jest własnie po to konstruowana by do niej wsiadać jest o niebo łatwiejsze niż dostanie sie do zamknietego czołgu czy transportera opancerzonego. Ciekawe jak zombi by sobie radzili z pancerna blacha. Zaknieci w klimatyzowanym srodku zołnierze mogdliby rżnąc w karty a w przerwie na posiłek włączać tylko karabiny maszynowe i miotacze płomieni. Nawet by nie musieli jexdzic i szukać bo zombie by same lazły tam gdzie by czuły/słyszały że cos sie dzieje.
co do zamknięcia całej sprawy przez umbrelle ze niby musieli zatuszoac swoje błedy... A to co nie istaniała juz tam normalna armia i trzeba było polegac na najemnikach umbrelli? Po cholere w ogole oddawać dowodzenie akcji Umbrelli gdy mozna było osiagnąc spokój przy uzyciu plutonu czołgów?

Oczywiście to wszystko pisze z przymruzeniem oka. Powtarzam raz jeszcze że zawsze mnie nachodzi taka refleksja po kolejnym filmie a'la "Świt żywych trupów" gdy stado nieruchawych, nieumiejacych posługiwac się bronią zombi opanowuje cały swiat a armia w tym czasie...hmmm...spi?

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
nonpossumus

Zwierzęta były infekowane od praktycznie pierwszej części. Mam tu na myśli choćby stadko dobermanów z "jedynki"
Oprócz zombie mamy też zmutowanych ludzi:

http://www.videogamesblogger.com/wp-content/uploads/2009/02/resident-evil-2-lick er-standing-artwork-big.jpg

A one już były zdecydowanie bardziej ruchliwsze, silniejsze i inteligentniejsze od zombiaków.

ocenił(a) film na 2
nonpossumus

Generalnie polecam również zapoznać się z:
1. 28 dni poźniej
2. 28 tygodni poźniej

Całkiem fajne filmy, trochę inaczej podchodzące do tematu "zainfekowanych"- bo typowe zombie to raczej nie są.

ocenił(a) film na 4
nonpossumus

Trzeba też pamiętać, że cała akcja musiała być zamknięta, Umbrella nie chciała by świat dowiedział się o ich eksperymentach. Wjazdu czołgów nie można wytłumaczyć wyciekiem gazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones