PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 368
ocen
7,0 10 1 49368
8,5 49
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Pomyślał sobie - zrobię film gdzie dam dużo przebitek na psie kupy, będą rozjeżdżane, zamiatane, wdeptywane, zmywane ale do niczego to nie będzie prowadziło. W filmie damy szczątkową fabułę, szczątkowe tło historyczne, nieistotne postacie, szczątkowe aktorstwo, nie damy żadnych emocji, żadnego kontekstu ale że ludzie lubią nagość to wstawimy tam 2 minuty gościa z dyndającym fiutem machającego kijem - to będzie zabawne. Aha, i zrobię ten film czarno-biały żeby było artystycznie. Oczywiście nakręcimy to profesjonalnie, ładnymi szerokimi ujęciami.
Tym filmem sprawdzimy czy krytyk filmowy to faktycznie debil, któremu możemy wcisnąć (za przeproszeniem) gówno zawinięte w pozłotko a on będzie piał z zachwytu i czy użytkownicy Filmwebu orzekną, że ten film będzie kultowy. A wtedy ja, na rozdaniu Oskarów, wyjdę ubrany cały na biało i powiem, że ten świat umiera skoro takie coś nazywa się Arcydziełem. Taki Performance zrobię.

A jak ten film wygra, to następnym filmem będzie 3 godzinne, nieme, czarno-białe nagranie ekspedientki w Żabce, z życiowymi dialogami z klientami, pisanymi na tablicach - jak w starym, prawdziwym niemym kinie.
Amen

ocenił(a) film na 6
Salmonella

Akurat z tym "gównem zawiniętym w złotko" wyszło prawie dosłownie :p Może te rozjechane i zamiatane psie kupy miały coś symbolizować, skoro tyle razy Cuaron dał na nie zbliżenie?

ocenił(a) film na 4
Matekes15

Trzeba by się krytyków spytać co symbolizowały te ciągle pokazywane psie kupy.

Salmonella

Za to dyndajace cycki u kobiety by juz by ci nieprzeszkadzaly ? Wtedy byśmy mieli komentarze - "ale chociaz cycki są". Co za zalosna hipokryzja

ocenił(a) film na 4
Justyna_0288

Justynko, znajdź sobie chłopaka albo chociaż zjedz snickersa bo pierdzielisz od rzeczy.

Salmonella

a co ma do tego moj chlopak, debilu? Odwal sie od niego.

To co napisałam to prawda. JAkos zaden facet nie narzeka,gdy kobieta swieci cyckami na ekranie

ocenił(a) film na 4
Justyna_0288

Justynko, nie wiem spod jakiego kamienia wypełzłaś ale wlazłaś tu z mordą o jakiejś "żałosnej hipokryzji", na dodatek kompletnie nie w temacie.
Nie polemizowałem z tobą i dalej nie zamierzam, bo z idiotami (na dodatek agresywnymi) się nie dyskutuje.
Jeżeli ten dyndający pindol ci nie przeszkadzał to poproś swojego chłopaka żeby ci wreszcie pokazał swojego bo, najwidoczniej, masz jakieś braki w temacie. Albo raczej poszukaj jakichś fotek w necie, bo twoja niestabilność emocjonalna i agresywność wskazuje raczej że jesteś samotną feministką.

Żegnam ozięble.

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 9
Salmonella

ja bym się wstydziła za siebie, gdybym tak komuś napisała, jak jakiś chłop ze wsi, chociaż spotykałam elokwentniejszych.

ocenił(a) film na 4
LiliBlue22

a tego, co napisałaś się nie wstydzisz?
Ja bym się wstydził pierwszy zaatakować ale ty widać nie.

ocenił(a) film na 9
Salmonella

twoja wypowiedź na temat użytkowniczki, o której nie masz pojęcia,
jeszcze wyjątkowo samcza odpowiedź, po prostu mnie oburzyła, to tyle, jeżeli czujesz się zaatakowany to może wiesz, jak nie w porządku postąpiłeś, a to dobrze

ocenił(a) film na 4
LiliBlue22

nie wierzę, że chce mi się z głupimi ludźmi dyskutować.
Rozumiem, że napastliwa wypowiedź użytkowniczki która nie ma o mnie pojęcia była w porządku?
Coś ci się właściwe postrzeganie rzeczywistości zagubiło.

Salmonella

Świetna recezja :) mówię poważnie!

Salmonella

W sedno! Moje przemyślenia dokładnie.

ocenił(a) film na 7
Salmonella

Za to "UWIĘZIENI W KOSMOSIE" Johna Sturgesa - których ogląda w kinie główna bohaterka - rewelacyjni!
Ten film to dowód na to, że John Sturges potrafił absolutnie wszystko, bez względu na podjęty temat. Tu mierzy się z kosmosem. Z powodzeniem (Oscar za efekty specjalne!).
Nic dziwnego, że hołd złożył mu w "Romie" Alfonso Cuaron, reżyser "Grawitacji".
Robota jest tu pierwszorzędna, ale historia sama w sobie jest fascynująca i tak też została opowiedziana. I jak rzetelnie udokumentowana (te wszystkie procedury...).
Brawa!
https://www.filmweb.pl/film/Uwi%C4%99zieni+w+kosmosie-1969-7566

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones