PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118440}
5,7 1 061
ocen
5,7 10 1 1061
Romasanta
powrót do forum filmu Romasanta

Sam film nie jest zły pod względem artystycznym, gry aktorów, treści i pomysłu, choć reżyseria niezbyt wciąga.
Zirytowała mnie jednak zbyt "dowolna" interpretacja historii tego Romasanta. W filmie został przedstawiony jako "postawny, wysoki mężczyzna" (tak zresztą mówił o nim prokurator Bastida), podczas gdy w rzeczywistości ten wykolejeniec był karłem o wzroście 149 cm. No, ale jak bohater opowieści o romantycznej miłości może być karłem? Więc zrobiono z niego przystojnego, wrażliwego i inteligentnego poetę. Za którym latają wszystkie laski w Galicji.

Był to przebiegły, brudny łajdak, który nauczył się gdzieś jedynie pisać i czytać, ale żadnym intelektualistą nie był, a już na pewno nie był ckliwym kochankiem. Jak można z psychopatycznego mordercy zrobić postać niemal skrzywdzoną przez społeczeństwo i niedobór miłości? Coś takiego mogło się zrodzić tylko w chorym umyśle reżysera i scenarzysty.

mordachamordasinski

Sam scenarzysta sam mógł być odrzuconym wykolejeńcem.

mordachamordasinski

‬dorosłeś już?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones