PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213005}
6,1 4 180
ocen
6,1 10 1 4180
3,7 3
oceny krytyków
Rozdroże cafe
powrót do forum filmu Rozdroże cafe

Serdecznie polecam wszystkim fanom książki "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego. Bardzo Ciekawe analogie, często dosłowne odniesienia do sytuacji zaistniałych w powieści. Uważam, że jest to swego rodzaju wizją reżysera, inspiracja fabułą powieści i przeniesienia jej reali na współczesny polski grunt. No i oczywiście muzyka, która doskonale buduje klimat filmu. Polecam przesłuchać całą płytę "Los się musi odmienić" Kazika Staszewskiego. po obejrzeniu filmu.

ocenił(a) film na 8
istowski

Kolega ma absolutnie rację, niektóre szczegóły wręcz detale są wyciągnięte żywcem z powieści (mieszkanie Grześka, scena urodzin, rozmowa w więzieniu i wiele więcej) i film ociera się o adaptację. Kiedy się spojrzy w ten sposób, film okazuje się bardzo dobrą adaptacją, co więcej, bardzo dobrze opartą w naszych realiach.

Niestety dla osoby która nie zna dostojewskiego, film będzie prawdopodobnie nudny i niezrozumiały. Ja osobiście nie mogłem przetrawić pierwszych 20 minut, przebarwione postaci, nienaturalne dialogi, i początkowy chaos w fabule, to wszystko może zniechęcać. Film jest naprawdę dobry jeżeli się go potraktuje bardziej symbolicznie.

Mam wrażenie że film miał być w założeniu dramatem społecznym, i tak też był promowany, a mamy tu do czynienia z symbolicznym dramatem psychologicznym.

Tak czy siak, polecam fanom dostojewskiego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones