film

Rubin wśród dymu

The Ruby in the Smoke
2006
1h 35m
6,4 202
oceny
6,4 10 1 202
W wiktoriańskiej Anglii, młoda kobieta, Sally Lockhart, podąża za wskazówkami, dotyczącymi miejsca ukrycia cennego rubinu. Śladem klejnotu zmierza również bezwzględna pani Holland. Zobacz pełny opis
Rubin wśród dymu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Anglia, 1872 rok. Sally Lockhart (Billie Piper) próbuje rozwikłać tajemnicze słowa zawarte w liście od swego zmarłego ojca. Pomagają jej w tym przyjaciele: fotograf Frederick Garland (JJ Feild) i Jim (Matt Smith) - młody asystent w rodzinnej firmie. Chcąc poznać prawdę wplątują się oni w liczne intrygi, sprawy związane z handlem opiumAnglia, 1872 rok. Sally Lockhart (Billie Piper) próbuje rozwikłać tajemnicze słowa zawarte w liście od swego zmarłego ojca. Pomagają jej w tym przyjaciele: fotograf Frederick Garland (JJ Feild) i Jim (Matt Smith) - młody asystent w rodzinnej firmie. Chcąc poznać prawdę wplątują się oni w liczne intrygi, sprawy związane z handlem opium oraz poszukiwania pięknego i tajemniczego rubinu. Nie tylko jednak oni są zainteresowani tym bezcennym kamieniem. Panna Holland (Julie Walters) zrobi wszystko, by dostać go w swoje ręce.

na podstawie
Philip Pullman (powieść)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / WGBH
tytuł oryg.
The Ruby in the Smoke
inne tytuły
The Sally Lockhart Mysteries: The Ruby in the Smoke (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Philip Pullman's The Sally Lockhart Mysteries: The Ruby in the Smoke
Philip Pullman's The Sally Lockhart Mysteries: The Ruby in the Smoke Australia
więcej
Film powstawał w Londynie, West Sussex, Liverpoolu i Sunderland Point (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niezły film, który należy do "rosnącego w siłę" podgatunku filmowego, który można by określić mianem kryminał kostiumowy. Jest także druga część przygód detektywa w spódnicy z czasów wiktoriańskiej Anglii - "Cień na północy". Oba polecam, jeśli ktoś lubi skrzyżowanie kryminału (nieco w stylu przygód Sherlocka Holmesa),...

więcej

Grubymi nićmi szyte

ocenił(a) film na 4

Dość toporna historyjka, zero napięcia, drewniane aktorstwo. Tak naprawdę, to trudno ten film jakoś zakwalifikować, ale gdybym musiał, to określiłbym go jako kino familijne, czyli dla nikogo.

OPIS-W 1872 roku nastoletnia Sally, osierocona przez ojca, który ją wychowywał, zamieszkuje z daleką ciotką, panią Rees. Tajemniczy list i jej chęć dociekania prawdy wplątują ją w liczne intrygi dotyczące prawdziwej tożsamości jej ojca, handlu opium i, w centrum tego wszystkiego, tajemniczego rubinu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones