PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557497}

Rycerze (nie) na niby

Knights of Badassdom
5,2 4 093
oceny
5,2 10 1 4093
Rycerze (nie) na niby
powrót do forum filmu Rycerze (nie) na niby

powinno być "Rycerze Zajebistości" -_-

LordQiuu

Nie. Badassdom ma być nawiązaniem do nazwy królestwa (np Knights of Avalon). Badass- zajebisty, -dom króleswo. Czyli Jeśli mamy bawić się w dosłowne tłumaczenia to Rycerze z Królestwa Zajebistości.
Zdrowy rozsądek podpowiada jednak inne wyjście, a mianowicie kreatywne i dowcipne tłumaczenie - wymyślenie po prosu epickiego tytułu w podobnym stylu. Szkoda tylko że dystrybutorzy nie mają ani jaj ani polotu żeby zrobić to poprawnie (czyli jak z 95% filmów).

natkubus

albo Rycerze Królestwa Zajebistości, tak jest chyba najbardziej dosłownie D:

ocenił(a) film na 6
natkubus

Rycerze Zajebistanu?

ocenił(a) film na 5
natkubus

Od kiedy badass/lub bad ass /to jest zajebsty?

filthy_pig

znajdź lepszy odpowiednik słowa 'badass' w języku polskim :D

ocenił(a) film na 5
natkubus

Bad-zły,asxxx-dupa dosłownie 'zły dupek' ale tak tego nie tłumaczysz więc sukinsyn,skurczybyk,twardziel;coś jak kickasxxx już bardziej.Zajebisty to dosłownie coś jak zabójczy to już bliżej może fuXXXking ale bardziej chyba będzie righteous,fricking no i pewnie z kilka innych slangowych.Nie mogli tłumaczyć tytułu dosłownie bo by było śmiesznie 'rycerze z królestwa kopiącego tyłki';to wybrali alegorie że niby ziomale mieli plastikowe miecze ale jednak póżniej musieli zawalczyć na serio stąd Rycerze (nie) na niby-ja tak to widzę ale mniejsza o to bo film był słaby.Myślę że choć trochę pomogłem.Siemka

ocenił(a) film na 5
filthy_pig

nawet cenzura mi nie chciała puścić tam gdzie są xxx.To xxx jest-' s' a XXX-' c'.Dużo zachodu.

filthy_pig

Sam mówisz, że nie należy tłumaczyć dosłownie - 'zajebisty' w języku polskim w wielu kontekstach odpowiada słowu 'badass' w języku angielskim, także Rycerze Królestwa Zajebistości są prawidłowym polskim wariantem tytułu filmu. Siemka, ziomeczku D:

ocenił(a) film na 5
natkubus

Skoro tak mówisz to tak musi być ziomeczku D:

ocenił(a) film na 6
LordQiuu

Prędzej Rycerze z Zajebistogrodu

ocenił(a) film na 7
Tymonello

to w rosyjskiej wersji XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones