film

Słodki listopad

Sweet November
2001
1h 59m
7,3 103 086
ocen
7,3 10 1 103086
5,1 7
ocen krytyków
Sara poznaje Nelsona, który zostaje jej chłopakiem "na listopad". więcej mniej
Słodki listopad zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Słodki listopad
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:24 https://fwcdn.pl/webv/13/95/11395/231077_1.11395.4.jpg https://fwcdn.pl/video/9913/sweetnovmeber_t1.360p.mp4

Historia nowojorskiego biznesmena Nelsona Mossa (Keanu Reeves), który zakochuje się w Sarze Deever (Charlize Theron) - dziewczynie co miesiąc zmieniającej partnerów. Każdemu z nich pomaga poradzić sobie z problemami emocjonalnymi. Kiedy jednak sama zakochuje się w młodym biznesmenie, nie chce poddać się uczuciom.

boxoffice
$65 754 228 na świecie
$25 288 103 w USA
$40 466 125 poza USA
budżet
$40 000 000
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Warner Bros. (przedstawia) / 3 Art Entertainment / Bel Air Entertainment (współudział)
tytuł oryg.
Sweet November
inne tytuły
Kiedy Nelson przeprasza Sarę z kabiny taksówki po odrzuceniu lukratywnej propozycji pracy, w tle można dostrzec w dużym oknie sklepowym kilkoro ludzi obserwujących produkcję.
W scenach rozgrywających się w mieszkaniu Sary często słychać odgłosy tramwajów linowych. W tej części San Francisco kolejka linowa nie jeździ i wydaje się niemożliwe, by była słyszalna w tej okolicy.
Kiedy prowadzący egzamin na prawo jazdy rozmawia z Sarą, jego okulary pojawiają się i znikają z jego twarzy, w zależności od ujęcia.
Miłość to piękne i naturalne uczucie. Nie wyobrażam sobie, jak można przejść przez całe swoje życie, nie doświadczając jej. Jest jak powietrze, nie da się bez niej żyć, to nieodzowny element naszego życia. Pisze się o niej książki i kręci filmy, już od bardzo dawna. Lecz pomimo upływu lat, miłość to ciągle "chwytliwy" temat i chociaż powstało... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skłaniająca do refleksji opowieść o tym, że szczęście jest istotą wrażliwą, kruchą, która przychodzi nagle i niewiadomo skąd, niewiadomo dlaczego. I po to przychodzi, aby za chwilę odejść. Już może nie tak niespodziewanie, ale z pewnością pozostawiając po sobie trwały ślad, niejednokrotnie doprowadzający nas do łez,...

więcej

jeżeli zna ktos podobne filmy to prosze o tematy, nie mam juz na mysli szkołe uczuć

Jeden z gorszych filmów jakie widziałam!! Aż żałuje straconego czasu.... ale przyznam, że w niektórych momentach to aż się śmiałam na głos, takie to bylo kiczowate. I: tak, romantyczne filmy MOGĄ byc dobre, ale ten do nich na pewno nie należy! afu!

Odlądałem ten film z 10 razy i zakażdym razem czułem ciarki na tlecach. Nigdy dość tego filmu. Chciałbym oglądnąć pierwowzór.

Oglądałam dużo melodramatów, dużo z taką tematyką, lubię je, ale chyba na żadnym nie spłakałam
się tak jak na tym. Dla mnie idealny, chociaż wiadomo obiektywnie patrząc wady by się znalazły, ale
ja patrzę na to subiektywnym okiem. Uwielbiam takie filmy. 10/10 ,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones