Jason Isaacs 

7,9
22 663 oceny gry aktorskiej
Jason Isaacs
Ten utalentowany i wszechstronny angielski aktor zanim związał się z filmem, studiował prawo na Bristol University. Po amatorskich doświadczeniach podczas studiów zainteresował się aktorstwem i zapisał się do prestiżowej Central School of Speech and Drama w Londynie. Tam poznał przyszłego reżysera Paula Andersona (Soldier, Residen Evil) Jason Isaacs występował na deskach London's Royal National Theatre. Przed kamerą zadebiutował w 1989 w filmie "The Tall Guy" z udziałem Emmy Thompson i Jeffa Goldbluma. Grał również w serialach np. znanym również polskiej publiczności "Capital City".

Portretował różne postacie od duchownych poprzez Drag Queen do zabójców. Jego role sięgają od żydowskiego, homoseksualnego środowiska na Manhatanie do katolickiego IRA.

Jego najważniejsza rola to postać ambitnego bezlitosnego pułkownika Tavingtona z filmu "Patriota". Jason potrafi nadać swojemu spojrzeniu zimny, przenikliwy wyraz i chyba dzięki temu kino amerykańskie coraz chętniej powierza mu role złych lub antypatycznych charakterów jak na przykład rola Kapitana Mike Steele w "Black Hawk Down".

Jason ma również cudownie wszechstronny głos, który chętnie jest wykorzystywany zarówno w reklamach jak i grach komputerowych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 czerwca 1963

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

Satelita
Zdobył Satelita, inną nagrodę oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Emma Hewitt (od 1988), 2 córki: Lily (ur. 23.03.2002) i Ruby (ur. 26.08.2005)
W 1985 roku ukończył studia prawnicze w University of Bristol w Bristolu (Anglia, Wielka Brytania), a w 1988 roku - aktorstwo w Central School of Speech and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Otrzymał propozycję zagrania Dr. William'a Birkin'a w filmie "Resident Evil 2: Apokalipsa" jednak zrezygnował z tej roli. Ostatecznie postać nie pojawiła się w filmie.
Aby przygotować się do przebieranej sceny w filmie "Słodki listopad", odwiedził klub transwestytów, podpatrując zachowanie przebywających tam ludzi. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jego zimne oczy mogłyby zmrozić niejedną tropikalną wyspę.

Jason Isaacs świetnie radzi sobie w powierzonych mu rolach, ale mam wrażenie, że pewne filmy, w których gra, są do obejrzenia tylko ze względu na jego aktorstwo. Nie sądzicie, że powinni mu dawać więcej poważnych propozycji?

Tyle razy ogladałam że kaseta umarła. a scena w kościele i jego tekst "shut the door" po
prostu zwalał mnie z nóg. Każde sceny z nim oglądałam tysiące razy :))

Ubóstwiam tego gościa,od wielu wielu lat jestem jedną z największych fanek Lucjusza Malfoy'a,nie wyobrażam sobie życia bez niego,kocham go,a wy co o nim sądzicie? Myślę że podobnie myślicie o nim co ja!

Jak w temacie - dla mnie facet idealnie odgrywa role w filmach wojennych, jest niewielu aktorów którzy to potrafią. Drugim przykładem aktora który świetnie wypada jako wojskowy jest Tom Berenger.