Beauty Shop

1 godz. 45 min.
6,2 9 483
oceny
6,2 10 9483
1 598
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":108985,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Beauty+Shop-2005-108985/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Salon piękności
 • Jakoś nie mogę pozbyć się takiej opinii. Widzę, salon głównej bohaterki i jedyną nie afroamerykańską fryzjerkę, która narzeka że w poprzednim miejscu pracy obsługiwała każda klientkę, bez względu na rasę, białą czarną czy Azjatkę i narzekającą że koleżanki z pracy jej nie lubią i akceptują. I nagle wszystko się zmienia za radą córki Ginny, bo Lynn uczesaniem i stylem bycia próbuje upodobnić się do swoich koleżanek z pracy. Potem ta scenka w klubie, gdzie jedna z dziewczyn zaszokowana że pracujący z nimi James bawi się z odmienną rasowo kobietą mówi "Tyle tu fajnych czarnych dziewczyn a on wybrał białą!? To wszystko wina MTV".

  Nikogo nie oburza obsada złożona w większości z Afroamerykanów, nikogo nie gorszy widok chłopca z kamerką, który wręcz obsesyjnie nagrywa pośladki kobiet odwiedzający salon Ginny, albo przechodzących obok niego.

  Czy nie mamy przypadkiem do czynienia z podwójnymi standardami? Czarni nie mogą być rasistami?

 • HotChocolate90 nie, czarne osoby nie mogą być rasistami względem białych. nie potrzebują, nie potrafią. historie kolonializmu, niewolnictwa, segregacji rasowej mówią same za siebie. proste jak produkcja cepa.

 • illusionis Piszesz, tak jak by kolonializm i niewolnictwo, było jakimś usprawiedliwieniem.

 • HotChocolate90 owszem; podobnie jak wszystkie formy ucisku najróżniejszych mniejszości przez całą naszą historię.

 • illusionis To w takim razie Żydzi i Polacy mają prawo prześladować i zabijać Niemców, za krzywdy jakich doświadczyli z ich rąk w czasie wojny. Chyba sam/sama nie rozumiesz, jak głupia i niedorzeczna jest twoja opinia na ten temat.

 • HotChocolate90 chyba sam(a) nie rozumiesz różnicy pomiędzy 1. p r z e ś l a d o w a n i e m i popełnianiem morderstw, dokonywaniem aktów przemocy a 2. narzekaniem lub pasywno-agresywnymi żartami.
  co gorsza, nie dostrzegasz niedorzeczności takiego właśnie porównania: "yyyyyy ta czarna laska ponarzekała na klientelę i koleżanki z pracy no kuuuuurde kto tak robi to już o krok od bicia w mordę i przystawiania noża do tętnicy". to tak na serio? XDDD

 • illusionis To właśnie ty nic nie rozumiesz. Wyobraź sobie, reakcję publiki na analogiczną sytuację w której to jakaś biała laska narzeka tak w stosunku do czarnych. Raban i posądzenia o rasizm gwarantowane. Niestety ale trudno tu uciec do porównań politycznych. Może nie chcesz tego dostrzec, ale to znak naszych czasów. Niestety ale na tym polega współczesny liberalizm.

 • HotChocolate90 Ja się jak najbardziej zgadzam.
  Podwójne standardy, czarny może wszystko, biały nic.
  Ostatnie wydarzenia doskonale to pokazują.

  Heteroseksualny biały człowiek za 2/3 pokolenia przestanie mieć prawo do czegokolwiek