PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 954
oceny
8,3 10 1 614954
8,6 52
oceny krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Dlaczego zawsze filmy o opentaniu lub działalności psychopatów są związane z religią chrześcijańską a nie np z Judaizmem, Islamem, buddyzmem itd. ???
Czy to dostrzegacie???
Np Seven. Dlaczego w pokoju psychola jest krzyż a nie gwiazda Dawida lub inny???
Widzieliście kiedyś film o opentaniu, demonach, duchach itp., którego tło jest związane z inną religią niż chrześcijaństwo???
Nie widzieliście??? I nie zobaczycie.
Zadajcie sobie pytanie dla czego.

ocenił(a) film na 8
Trillevip

Owszem, ja widziałem, ale raczej w tytułach klasy b. Tak naprawdę,to wynika to z kilku prostych faktów.
1. Kultura amerykańska ciągle w dużej mierze wywodzi się z kultury europejskiej, gdzie dominował chrześcijanizm. Jest to religia bardzo wszystkim znana. Tak samo jak jest więcej filmów o Bożym Narodzeniu niż o świętach w innych religiach.
2. Większość filmów o opętaniu nie nawiązuje do Nowego, ale do Starego Testamentu, więc jest wspólny dla chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Wszystkie demony i grzechy są tak naprawdę wspólne, ale nam kojarzy się to z naszą wiarą.
3. Żydzi i Muzułmanie są nieco bardziej hermetyczni niż Chrześcijanie. Na judaizm nie możesz się nawrócić, a Muzułmanie też nie dążą do tego, żeby inni przyjęli ich wiarę w intensywny sposób. Są też często mniej chętni opowiadać o swej wierze bez bycia o to zapytanym. Chrześcijanie natomiast mówią o Chrystusie, gdzie się da.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości ;)

Ansgar12

Ok, a czy możesz podać jakieś tytuły? NIech będą choćby trzy.

ocenił(a) film na 8
Ansgar12

"Muzułmanie też nie dążą do tego, żeby inni przyjęli ich wiarę w intensywny sposób."

Naprawdę? : D
A akcje w stylu "albo przejdziesz na islam, albo cię zagwałcimy na śmierć" (dotyczy młodych chrześcijanek w krajach zdominowanych przez islam), to co to jest jak nie "intensywny sposób"?

ocenił(a) film na 8
Ansgar12

dokladnie to samo myśle co kolega wyzej. W jakim swiecie ty zyjesz ze piszesz takie rzeczy, mow ci cos pojecie swieta wojna?! Zachod po cichu opanowuje islam bo wszyscy boja sie o tym mowic. To samo jest z filmami, nie robia o islamie bo sie ludzie boja!

ocenił(a) film na 8
Tanan

Jak juz pisałem, cała demonologia jest wspólna dla chrześcijan i dla muzułmanów. Wiec kręcąc film o demonach, dekalogu, Noem, Abrahamie czy kimkolwiek ze Starego Test. kręcą tez film o islamie. A nie kręcą zbyt często filmów w Stanach bezpośrednio o islamie bo kto go obejrzy? Ty nie, bo pewnie nie masz pojęcia o tym kim jest suita, a kim szyita... Wiec film o takowych byłby finansowa wpadka.
Co do nawracania to wiem o czym mowię bo byłem w wielu krajach islamskich (rownież tych radykalnych) i rozwój tej religii jest spowodowany dużym przerostem naturalnym wyznawców, a nie islamizacja. Wiem, ze w następnym komentarzu zwyzywasz mnie od ignoranta i głupca, ale zadaj sobie samemu pytanie, o ilu przypadkach nawrócenia na islam z innej religii słyszałeś. Bo ja o naprawdę niewielu.

ocenił(a) film na 8
Ansgar12

Nie mam zamiaru Cie za nic zwyzywać. Moja odpowiedz była skierowana do fragmentu w którym piszesz, że:
"Muzułmanie też nie dążą do tego, żeby inni przyjęli ich wiarę w intensywny sposób." Z czym się zupełnie nie zgadzam.

Ansgar12

Raczej sunnita, suita to forma muzyczna.

ocenił(a) film na 8
Tanan

dokładnie

ocenił(a) film na 9
Ansgar12

"Na judaizm nie możesz się nawrócić"

Co to za bzdury? Judaizm OCZYWIŚCIE może przyjąć każdy po spełnieniu wielu określonych warunków.

ocenił(a) film na 9
Trillevip

Bo artyści często pasożytują na kulturze, religii, cywilizacji.

ocenił(a) film na 8
Trillevip

Dlaczego?

Trillevip

Kronika opętania - tutaj jest żydowski Dybuk

ocenił(a) film na 7
Trillevip

Bo fanatyczni chrześcijanie tto najwięksi psychole jakich nosi ziemia.

użytkownik usunięty
Trillevip

Dlatego, że mitologia chrześcijańska jest najbardziej zrozumiała dla żyjących w tzw. pierwszym i drugim świecie, czyli dla targetu.
Gdyby wzięli na warsztat koran czy torę zapewne wykłady Morgana Freemana były by o wiele dłuższe...

ocenił(a) film na 9
Trillevip

To jeszcze jedno pytanie dla myślących: Dlaczego w większości filmów bohaterami są ludzie, a nie np. kosmici albo bobry czy kuny?

ocenił(a) film na 9
GeBreezer

Ja znam krety-nki kobiety co poprzechodzily na islam bo maja meza araba pakola itp wiec malo wiesz a niby tyle podrozowales a tym bardziej Najbardziej cenia ludzi bialych kotrzy na islam przeszli kolego filozofie

GeBreezer

Film o opętanym bobrze..? To mogłoby być ciekawe :D

ocenił(a) film na 10
Trillevip

Mi się wydaje, że tak jest z dwóch powodów
Po pierwsze: jak ktos tu wczesniej napisal w USA mimo wszystko z wierzących najwięcej jest chrzescijan,
Po drugie: chrzescijanie wychowani na zasadzie jesli ktos cie uderzy nadstaw drugi policzek są najławiejszym celem do pogardzania. O żydach nie wypada mówić ze względu na poprawność poliyczną i tolerancję (by nie dostać etykietki antysemity). O muzułmanach tym poprawność polityczna tym bardziej nie pozwala nic mówić, by nie narazić się na wrogość, protesty i wzmorzone konflikty po seansach.
A my małe chrześcijanskie ludziki się nie buntujemy przeciwko oczernianiu naszej wiary bo kazdy mysli o sobie i ktos wystawający przed szereg w pozytywnym znaczeniu przez 'lud' i tak będzie traktowany jak świr

ocenił(a) film na 3
Trillevip

Po pierwsze, używaj słownika ortograficznego, aby pisać poprawnie. Po drugie, filmu o opętaniu dotyczą przede wszystkim chrześcijaństwa, ponieważ do właśnie chrześcijaństwo ma obsesję na punkcie opętania przez diabła itp. bajek. W mitologii żydowskiej i muzułmańskiej takie wątki pojawiają się o wiele rzadziej.

Trillevip

Powód jest jeden, film jest amerykański, jak 90% filmów jakie wszyscy tu oglądają, drugie 9,99% to filmy europejskie, gdzie także religią dominującą jest chrześcijaństwo. Nad czym tu się zastanawiać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones