Siedlisko węży

The Snake Pit

1948 1 godz. 48 min.
7,6 423
oceny
7,6 10 423
873
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":38011,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Snake+Pit-1948-38011/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Siedlisko węży
  • Qmid ocenił(a) ten film na: 7

bo i zaklad psychiatryczny, i pacjenci z problemami, ktore film pokazuje dosc realistycznie, terapia elektrowstrzasami... dzis przede wszystkim dobre stare kino - z dramatyczna (swietna nawiasem mowiac) muzyka alfreda newmana, dramatyczną rowniez kreacją olivii de havilland (jednak caly czas zagraną w starym hollywoodzkim tonie), watek urazu z dziecinstwa jak z elementarza. nic odkrywczego, ale zobaczyc mozna. jednak po filmie o takim tytule spodziewalem sie czegos wiecej;)

• lukaslondon ocenił(a) ten film na: 8

Qmid ja rowniez. myslalem, ze [sugerujac sie tytulem] ktos skrzywdzil olivie, badz bedzie probowal to zrobic. tymczasem to calkiem dojrzale studium o ludziach oblakanych. ogladajac go nasuwal mi sie na mysl film the lost weekend rowniez z tamtego okresu [abstrahuje od tematu tych filmow].
    jestem bardzo zaskoczony, ze hoolywood bylo w stanie zrobic taki film. zaskoczony podwojnie, poniewaz film nie jest specjalnie przesadzony. raczej dobrze wywazony i zetelny. to ze film operowal skroconym kieszonkowym kompendium frauda zapisalem na plus, poniewaz niekomplikowalo niepotrzebnie fabuly i umozliwialo sledzenie etapow kuracji dr kika.
    scena otwarcia [zawiazania akcji] jest majstersztykiem. takie wrzucenie w akcje widza razem ze skolowana olivia. podobnie jak scena gdy dochodzaca do zmyslow oivia powraca do siedliska wezy.
    niepotrzebna byla scena zbiorowych spiewow. popsula troche koncowke.

duze brawa dla olivii!

• _Andrzej_ ocenił(a) ten film na: 7

lukaslondon Faktycznie, dość odważny film jak na lata 40-te. Podobieństwa do "Straconego weekendu" są sporo, także w warstwie muzycznej. Świetna rola Olivii, choć jej postać jest trochę irytująca. Natomiast lekarze w tym szpitalu, ja rozumiem że to film hollywoodzki, ale mogli by być trochę bystrzejsi.