PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 467
ocen
2,3 10 1 50467
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk
StaryAndy

A co Ci się konkretnie nie podobało? Jakieś konkretne sceny? Gra aktorska? Fabuła? Efekty? Czy co?

ocenił(a) film na 1
Millwall

Trudno komentować w kategorii "film fabularny" coś co nie jest filmem fabularnym a prymitywną agitką.
I agitki bywają wybitne, nawet gdy służą podłej sprawie (vide Leni Riefenstahl). To nawet nie jest political fiction, do tego gatunku ma lata świetlne. Ta kinowa ramota jest po prostu propagandową sieczką w najgorszym goebbelsowskim wydaniu.
Istnieje coś takiego jak zwykła ludzka przyzwoitość, która nie pozwala windować czegoś takiego jak "Smoleńsk" do poziomu filmu fabularnego. Myślę, że dość jasno wyraziłem swoje poglądy. Mija 8 lat od katastrofy ale również 8 lat grania ofiarami i teoriami spiskowymi. Wystarczy tego szaleństwa.

StaryAndy

Strzelam, że filmu (podobnie jak 99% hejterów) nie widziałeś, więc grasz owymi trupami tak samo jak i druga strona.

ocenił(a) film na 1
Millwall

ojej, trafiłem na ucieleśniony Obiektywizm, szczęściarz ze mnie
kicha zawsze zostanie kichą, ze szmaty nie wyciśniesz krystalicznie czystej kranówki, pzdr

ocenił(a) film na 1
Millwall

W tym filmie leży prawie wszystko. Główna bohaterka jest grana przez takie drewno że aż wióry lecą. Ona ma jedną minę na każdy stan emocjonalny. W dodatku jej przemiana jest tak sztuczna że aż śmierdzi plastikiem. A ona sama jest naiwna i infantylna Całość jest chaotyczna, nie wiadomo właściwie co, kto i kiedy. Wszystko jest przejaskrawione. Od razu podział na złych i dobrych. Azjaci protestujący przeciwko pochowaniu Kaczyńskiego na Wawelu. Manifestacje złożone z max 20 osób. Zagraniczny dziennikarz w "TVM SAT" który tylko siedzi i ogląda telewizję. Szef głównej bohaterki który swój cynizm gra jedynie marszczeniem czoła.

"Smoleńsk" nawet nie udaje że jest filmem, jest po prostu propagandówką, która w umowny sposób ma przedstawić daną wersję wydarzeń.

mlody969

No cóż, moim zdaniem scena z Azjatami miała na celu wyraźne zaznaczenie, że to byli "nie-Polacy". No bo oczywiście wszyscy "prawdziwi" marzyli o tym, aby "prezydent tysiąclecia" spoczął obok królów, wieszczy narodowych i wielkich dowódców.

użytkownik usunięty
StaryAndy

Usuń swoją ocenę i kliknij raz jeszcze na opcję "widziałem". Ocenę zero zapisz jak ci się podoba w okienku pod gwiazdkami. Problem rozwiązany.

ocenił(a) film na 1

problem to słowo na wyrost, dzięki za radę

ocenił(a) film na 1
StaryAndy

hahahahaha,bez kitu

StaryAndy

ja bym dał zero leżące, gdybym miał taką możliwość

StaryAndy

ja bym dał nawet mniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones