PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 459
ocen
2,3 10 1 50459
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Michael Bay

ocenił(a) film na 1

Gdyby on wyreżyserował ten film, moglibyśmy liczyć na solidne wybuchy.

ocenił(a) film na 1
woocash94

Poczytałem sobie kłótnie na tym forum, dlatego uprzedzając ewentualne spiny pod tym tematem - nie, ten wpis nie ma nikogo obrażać, ani prowokować. Ja po prostu obawiam się niepotrzebnej moim zdaniem propagandy.

woocash94

A ja tylko ostrzegam, że za krzakami Zelnik stoi - strzeżcie się ludziska... :)

jan_niezbedny0

I po kolejnej zmianie władzy znowu się będzie tłumaczył. Po co mu to.

jan_niezbedny0

A ja tylko ostrzegam, że za krzakami grodzkie-zombi stoi - strzeżcie się ludziska... :)

Shadow_dawnego_ggggggg

A to Grodzkie też kabluje?...

jan_niezbedny0

Tego jeszcze nie wiemy. Ale na pewno straszy ludzi, tych normalnych oczywiście. Jak wchodził(a) do żeńskiej toalety to kobiety zamierały ze strachu. Bały się. Co? Już nie pamiętasz?

Shadow_dawnego_ggggggg

Przykro mi, ale nie. Jakoś nie chodzę po damskich toaletach.

jan_niezbedny0

ale kobiety z Wiejskiej odpowiadały. Opowiadały jak się tego czegoś w tej toalecie bały. Bały się grodzkiego. grodzki straszył kobiety. Kobiety były straszone przez to coś. coś grasowało na Wiejskiej.
A teraz pytanie za 100 ptk. Wchodzisz do publicznej toalety. Stajesz przed pisuarem. Patrzy się w bok. A tam twarz grodzkiego w kierunku pod skosem. Co byś pomyślał? Czy coś byś przeciwko miał? Bałbyś się?

Shadow_dawnego_ggggggg

Na razie, to próbuję się domyślić, co ta osoba ma wspólnego z tematem strony.

jan_niezbedny0

Jerzy Zelnik ponoć straszy a tak naprawdę to straszy grodzkie.

Shadow_dawnego_ggggggg

Wydumane i słabe.

jan_niezbedny0

Co to znaczy wydumane? To jest silne..

woocash94

O proszę propagandy. A np. Ida nie była filmem propagandowym? A Pokłosie? Znajdę tam Twoje wpisy o propagandzie czy nie?

ocenił(a) film na 1
forzamilan1

Nie znajdziesz. "Pokłosia" nie oglądałem, "Idę" tak, ale bardzo rzadko dodaję jakiekolwiek tematy na forum, tylko teraz jakoś tak mnie naszło.

Oczywiście, że "Ida" jest propagandowa i też mi się to nie podoba, bo propagandy w filmach nie lubię (z małymi wyjątkami), nieważne czy lewicowej, czy prawicowej. Nie zrozum mnie źle, jeśli "Smoleńsk" uznam za dobrze zrealizowany film, to mimo propagandy jestem gotów ocenić go wysoko.

Dopóki nie obejrzę to nie oceniam, na razie mogę tylko pogadać o swoich obawach/nadziejach. O obawach już powiedziałem, a co do nadziei, to po cichu liczę na porządnie nakręcony film w hołdzie ofiarom katastrofy.

forzamilan1

Pokłosie to film na faktach który pokazał prawde o polactwie.

Expendable91

a jasne. ukraińcy, litwini, białorusini, chorwaci, łotysze, oczywiście żydów nie mordowali (o niemcach/austriakach nie wspomnę). Różnica jest tylko taka, że Polacy mordowali najmniej i cały czas się za to kajają

użytkownik usunięty
Shadow_dawnego_ggggggg

Ale to jest film o zabójstwach Polaków na Żydach, nie Ukraińcach czy Chorwatach. O Polakach, bo to film z Polski. Chyba logiczne.

No tak, logiczne. Taka jest logika GW

użytkownik usunięty
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie, taka jest logika tego filmu, która jak ci jest niewygodna, to uważasz, że jej nie ma. Pozdro z takim myśleniem.

,,O Polakach, bo to film z Polski. Chyba logiczne" - co ty mi za wariactwa ,,logiczne" opowiadzasz. Pisz jaśniej

użytkownik usunięty
Shadow_dawnego_ggggggg

Bo to film o zbrodniach Polaków na Żydach, nie Ukraińców, Białorusinów, Rosjan i innych. Nikt nie twierdzi, że tylko Polacy ich mordowali. Ale dotyczy on właśnie Polaków.

Twoja logika: Polacy musieli nakręcić film o mordzie na Żydach bo to oni mordowali (taki rodzaj pokuty). Taka była twoja ,,logika" - ci co mordowali, to muszą się pokajać. Teraz jest odwrócona o 180 % twoja logika - Ukraincy, Białorusiny czy Chorwaci nie muszą nic kręcić, i nie będą kręcić. Tylko dlaczego nie? No właśnie, dlaczego nie? Co za ,,logiczne" bzdury wymyślisz?

użytkownik usunięty
Shadow_dawnego_ggggggg

Bo nie chcą. Proste. Po co tu kręcić? Polacy nakręcili film, bo mieli do tego materiał-Polaków mordujących Żydów. Nie musieli pokazywać mordowania tych ludzi przez Ukraińców, czy Białorusinów, bo to polski film o Polakach, ile się można powtarzać?

jasny pieron, ja już zgłupieję przez tą twoją ,,logikę". Ja ci powiem: jest materiał na film - KeMpEs_pl jest zbukiem, pedofilem, nekrofilem, koprofilem, gerontofilem itd. Kto musi to nakręcić? Oczywiście że KeMpEs_pl. Taka jego ,,logika". Nie musi pokazywać tych zboczeń u Ukraińców, czy Białorusinów, bo ten film musi być o nim, ile się można powtarzać?

użytkownik usunięty
Shadow_dawnego_ggggggg

Ale człowieku, nie jestem scenarzystą tego filmu. Scenarzyści pokazali zbrodnie Polaków na Żydach, pomimo tego, że są Polakami. Dla mnie to dobrze, że umiemy przynajmniej przyznać się do czarnych kart historii. Poza tym czemu Polacy mieliby kręcić film o jakiś Białorusinach czy Ukraińcach? Co mnie obchodzą ich losy czy historia?

scenarzysta i reżyser gnidy byli żydami. Nic nie wiem o ich Polskości. Po prostu żydzi kręcą filmy rozgrzeszające stalinowców.
Dlaczego tak uparcie twierdzisz, że ten film zrobili ,,Polacy". pawlikowski jest żydem który większość życia spędził w UK. Co on ma wspólnego z Polską? gnida tyle miała z Polską wspólnego, że powstała za pieniądze polskiego podatnika.

Shadow_dawnego_ggggggg

Chcesz decydować za inne kraje jakie filmy mają kręcić? Napisz dobry scenariusz, a może jakaś ichna wytwórnia kupi, a nie biadolisz.

BelzeBoobies

belzybubie, ja nie chcę za nikogo decydować (bo nie miałoby to sensu, nikt głupi nie jest, niestety poza naszym narodem), ale za Polaków jak najbardziej chcą decydować różne inne nacje, np. w produkcji ,,pokłosia" brały udział: Holandia, Rosja, Słowacja. W produkcji gnIDY - Dania, w dodatku reżyser izraelita. Ja jakoś nie słyszałem żebyśmy dokładali się do filmów o zbrodniach na żydach rządu Vichy, chorwackich ustaszy, rumuńskiej żelaznej gwardii, węgierskich strzałokrzyżowców, litewskich szaulistów, Słowackiej Partii Ludowej, ukraińskiej upy, łotewskiego Latviešu SS Brīvprātīgo Leģions, estońskiego Eesti Vabastamise Komitee. Tak, niech rosjanie kręcą filmy o swoich zbrodniach, a nie dokładają się do filmów o naszych pogromach (i później jeszcze ambasador rosyjski bodajże w Wenezueli wrzeszczy, że jacy byli Polacy, to zostało pokazane w ,,nagrodzonej oskarem" gnIdzie. niemożliwe, ruski nagle doceniają amerykańskie oskary) . Nam by putin nie pozwolił dołożyć się do filmu o zbrodniach nkwd. To by było nie do pomyślenia, ale tylko przy głupocie rządzących nami jest to u nas możliwe.

Shadow_dawnego_ggggggg

No, ale zawsze można się pocieszyć, że prawdziwa wiedza historyczna zawarta jest w dobrych książkach i filmach dokumentalnych. A nie jakiś tam filmach fabularnych, które z założenia mają być bardziej autorskie. Koprodukcja to nic nadzwyczajnego, na całym świecie nie się tak dzieje. Ruscy nie chcieliby sie dolozyc do filmu o nkwd i co? Mamy byc tacy smi jak oni i złapani za rękę krzyczec, że to nie nasza ręka? Tamten kraj jest daleko bardziej nienormalny, niż nasz, nie warto brać z niego przykladu. Do pochodzenia reżysera też bym się nie czepiał, bo to zwykły szowinizm. Tak, to wszystko wina rządzących, wszystkich, z tym się absolutnie zgadzam ;-)

Shadow_dawnego_ggggggg

Widzę, że z dawnego g***a została jeno sraczka.

marscorpio

jak tam upaINA (może uPADLINA)? Jeszcze się trzyma czy już tylko dogorywa. Zresztą coś ty się taki prorosyjski zrobił? Myślałem, że jesteś wielbicielem dUPA-y. A tutaj co? Nagle jakieś filorusycyzmy.
A tak w ogóle skoprofilem jesteś? Bo tak wszystko kojarzysz, no właśnie z tym ... co dostawiasz w klozecie. Masz jakieś zboczenie? Lubisz jak się ktoś na ciebie wypróżnia?

Shadow_dawnego_ggggggg

Dalej cuchniesz.

marscorpio

a ty pachniesz. Zresztą coś się tak uwziął. Nie podoba ci się, że mi się banderowcy nie podobają. Masz jakiś problem z łajnem to mniej sraj a nie nachodź mnie.

Shadow_dawnego_ggggggg

No nic. Trzym się, bo "dyskusja", ha ha ha, z tobą do najprzyjemniejszych nie należy. Może kiedyś zmądrzejesz, bo negatywnie postrzegam przyszłość tego kraju i tek narodu przy takich ewenementach jak ty.

marscorpio

przyszłość upadliny już nie istnieje. Padała. Ale wcześniej popisała się tylko paleniem ludzi w blokach. Niczym innym. Powtórka z Wołynia. ciebie tak to boli, że się rozlecieli? Co do przyszłości Polski nie martw się. Jeszcze nie umarła. Nie chcę zmądrzeć.

pieniądze na pokłosie dali rosjanie, słowacy i holendrzy. Na gnidę dali duńczycy. Oczywiście nie daliby pieniędzy na film o zbrodniach stalina, tiso czy dywizji ss viking

Expendable91

powstał kiedyś film, który pokazał prawdę o kaszalotach z Danii?

forzamilan1

Zbuk, homar i rock % roll!

woocash94

a słyszałeś dowcip o wybuchach z tyłu biedronia? Ale nie napiszę bo znów mnie wykasują za karę

użytkownik usunięty
woocash94

Oceniając po zwiastunie, będą solidne zwiastuny nawet bez Baya za sterem.

Nie będzie solidnych zwiastunów, a sądząc po tym urywku, wybuchy też będą słabe.

ocenił(a) film na 2
woocash94

To Polska. Nie dostałby takiego budżetu by kręci wybuchy jak w "Transformers".

Lukasz_Broda

w potem " Smoleńsk 2- zemsta Entów"

użytkownik usunięty
alicja671

Smoleńsk 2 będzie miał podtytuł "Opona"

Już tak nie dokuczaj prezydentowi, że utył.

użytkownik usunięty
bazant57

No dobra. "Pęknięta guma".

To coś w związku z 500+ ?

użytkownik usunięty
bazant57

Nie, w związku z zamachem na Dudę. Choć ciekawe, co on tam wyprawiał, że aż auto do rowu zjechało(przepraszam, zostało strącone).

Jednak to nie był koszarowy dowcip z tą gumą?

użytkownik usunięty
bazant57

Jeśli się rozczarowałeś, to przepraszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones