PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 411
ocen
2,3 10 1 50411
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

...takie filmy na siebie zarabiają, z powodu tysięcy uczniów zmuszanych do oglądania takich chłamów, w imię "obcowania z kulturą".

AgentB

Niestety w imię "patriotycznego wychowania" (czytaj prania mózgów). To w związku z "Daj mi rząd dusz" (ustawa inwigilacyjna), bo "Nazywam się Milijon" (zapowiedź największej manifestacji) oraz "Ja i Ojczyzna to jedno" (nie będą się więcej pytać o zdanie wyborców) - tak nam Wieszcz przepowiedział.

ocenił(a) film na 8
AgentB

lepsze to niż kolejna propagandówka wajdy, nie?

TheQac

Kolejna? Czyli też "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Katyń" i wiele innych. No i ci lewaacy członkowie amerykańskiej Akademii Filmowej, co mu dali tą błyskotkę (no jak się ten chłam nazywa..). Jakieś tam Złote Palmy, Niedźwiedzie, Lwy, Cesary, Felixy (jak nic te dwa ostatnie to koty), kogo to obchodzi. Bo to tfu beztalencie podpierające się propagandówkami.

bazant57

Chodziło raczej o ,,,Bolka - człowieka donoszącego''. Film nakręcony po wręczeniu mu nagród o których piszesz...

ocenił(a) film na 2
TheQac

Jaka propagandę serwuje Wajda, ty wybitna jednostko?

pikus1988

Wałęsa historia prawdziwa

ocenił(a) film na 2
KaeM_4

czekaj i jeden film na tle tylu ma świadczyć o uprawianiu propagandy? Dobrze się czujesz?

pikus1988

Jeden nie wystarczy? Więc jak chcesz to nazwać? Może wypadek przy pracy

KaeM_4

o ile jest

chemas

co piszesz chemasie? Bo ciebie najtrudniej zrozumieć. Co w tej głowie siedzi?

KaeM_4

No pokazał w filmie że Wałęsa w grudniu 70 coś tam jednak podpisywał w UB .Tym samym przyznał ze Wałesa aż tak czysty nie byl .To tez propaganda PO bo za ich rządów powstał filn

KaeM_4

A co w filmie o Wałęsie takiego propagandowego?

ocenił(a) film na 8
pikus1988

Pokolenie, Popiół i diament, Lotna, no i oczywiście Wałęsa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Pastor1

Dałeś ocenę 10, dlaczego ? Wiem, że ostatnio ten film zdobył 7 statuetek, na dla niego możliwych 12. Ale czy jednak nie przesadziłeś troszkę w jego gloryfikacji ?

ocenił(a) film na 1
Pastor1

Osobom oceniającym "Smoleńsk" na 10, a "Liste Schindlera" na 1 powinni blokować konta.

King_cool

jestem za

King_cool

Dokładnie. Tym co lubią kolor żółty również! A potem do gazu. Używająć tego typu segragacji faszyzujesz i to ostro!

ocenił(a) film na 8
King_cool

Oto przykład demokratycznego podejścia do kwestii swobody wypowiadania się.

ocenił(a) film na 1
euremail

Dałeś ocenę 8, dlaczego ? Wiem, że ostatnio ten film zdobył 7 statuetek, na dla niego możliwych 12. Ale czy jednak nie przesadziłeś troszkę w jego gloryfikacji ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Selina_Kyle_fw

To akurat jest bujdą. W "Lotnej" jeden ze statystów grających ułana upuścił lancę. Nadział się na nią brzuchem jeden z koni i zanim padł, przebiegł jeszcze pewien dystans.
Natomiast prawdziwe uśmiercenie konia na potrzeby filmu jest w "Andrieju Rublowie". W scenie ataku Tatarów na Psków pokazano wspięcie się konia po schodach na wysokość ok 3 m, po czym celowo zrzucono. Producent filmu twierdził, że nic się nie stało, bo koń miał i tak iść do rzeźni.

ocenił(a) film na 1
TheQac

Wajda > smoleńskie brednie

ocenił(a) film na 1
TheQac

Dałeś ocenę 8, dlaczego ? Wiem, że ostatnio ten film zdobył 7 statuetek, na dla niego możliwych 12. Ale czy jednak nie przesadziłeś troszkę w jego gloryfikacji ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
TheQac

nie porównuj wajdy do antoniego krauze

AgentB

Prawdopodobnie będą organizowane jakieś ''wycieczki'' szkolne do kina na ten film ale rodzic nie musi wysyłać dziecka na taki seans. Mój brat mnie rozwalił gdy przyszedł do domu i powiedział że nauczycielka zrobi im kartkówkę z filmu ''Miasto 44'' żeby zmusić ich do wyjazdu bo nikt nie chciał jechać. Najgorsze jest to że nic nie można zrobić na takie ''patriotyczne'' zagrywki. Z komunistycznym PISem może być tylko gorzej.

użytkownik usunięty
Kalenz

Chore. W moich okolicach też była taka sytuacja. Przymuszanie dzieciaków z technikum do oglądania filmu słowami "albo jedzie cała klasa, albo nikt"- oczywiście ci, którzy chcieli robić wszystko, tylko nie iść na lekcje mieli za złe tym, którzy nie chcieli płacić za oglądanie tego filmu. Zwłaszcza, że były osoby, które na piśmie deklarowały (dla świętego spokoju), że nie chcą uczestniczyć w żadnej wycieczce szkolnej- niestety nauczyciel miał to za nic, bo "busa trzeba opłacić, więc musi jechać cała klasa". Nie rozumiem czegoś takiego. Wymuszanie płacenia za coś, co jest nieobowiązkowe.

ocenił(a) film na 7
AgentB

U mnie w pracy jak proponowalismy szkołom seanse jeszcze w kwietniu kiedy miała być premiera to nikt nie wyraził chęci ;)

bileterka95

Teraz propozycje szkolom złożył Antek.:p

ocenił(a) film na 7
xtomix

Teraz się już nie wypowiem bo mam przerwę w pracy na jakieś dwa miesiące ;)

ocenił(a) film na 1
bileterka95

Dałeś ocenę 7, dlaczego ? Wiem, że ostatnio ten film zdobył 7 statuetek, na dla niego możliwych 12. Ale czy jednak nie przesadziłeś troszkę w jego gloryfikacji ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rozjebanySamolot

Bo jesteś głupią pisdą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
TatuAsz

Oczywiście, że nie widziałem, ponieważ nie pracowałem przy filmie bym mógł go obejrzeć pół roku przed premierą. A od marca nic się nie zmieniło, dlatego też nie wystawiam oceny. I dobrze mi z tym, mam zbyt dużo rzeczy do zobaczenia by tracić czas na Smoleńsk.

ocenił(a) film na 1
TatuAsz

Zarzucasz komuś fałsz, a rzeczywistość jest tak,że jeden z wójtów wykupił bilety do kina dla młodzieży.

Krobisz_Karol

Ale tylko ok. 1500 sztuk wykupił wójt ;)

TatuAsz

...a jednak z kupowaniem biletów dla szkół to prawda

ocenił(a) film na 1
TatuAsz

Dałeś ocenę 6, dlaczego ? Wiem, że ostatnio ten film zdobył 7 statuetek, na dla niego możliwych 12. Ale czy jednak nie przesadziłeś troszkę w jego gloryfikacji ?

AgentB

teraz będzie pewnie masowe kupowanie wydania DVD dla szkół i domów kultury z publicznych środków

bighamer

Patrząc na obroty na Allegro, nie jest to masowa tendencja. Jak nic 10.04.2017 "S" będzie w tv "narodowej".

bazant57

Nie będzie, następna okazja to 11 listopada...

ocenił(a) film na 1
AgentB

mam nadzieję, że CI uczniowie mają z tego gniota i propagandy polew :D taki jak ja ;)

AgentB

http://opinie.wp.pl/jakub-majmurek-roja-komedia-smolenska-6107667413055617a
"Film zobaczyło w kinach niecałe pół miliona widzów."
-----------------------------------------------------------------
w hipermarketach DVD jest po 29,99 zł
wygląda, ze film nie zwrócił kosztów poniesionych na niego

Wladca_Piersicieni

O jakieś 29,99 zł za dużo.

AgentB

Obcowanie z kulturą manipulacji i propagandy i jak młodzież ma wyrosnąć na ludzi myślących?

Bonus

hehe, dobrze powiedziane, swoją drogą młodzież, która przyjmie manipulacje za prawdę ostateczną nie wyrośnie na ludzi myślących

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones