PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656040}

Snajper

American Sniper
7,6 249 914
ocen
7,6 10 1 249914
6,0 35
ocen krytyków
Snajper
powrót do forum filmu Snajper

Okazuje się, że można. Można nawet za to dostać tuzin medali za odwagę. Faktycznie takie skrytobójstwo wymaga "odwagi". I odpowiedniej konstrukcji psychicznej. W końcu gość wracał tam trzy razy, widocznie kochał tę robotę.Oczywiście wszystko dla kraju, Boga i rodziny...

eltoro10000

w zabijaniu kobiet i dzieci amerykanie mają wprawę,ćwiczyli przecież na indianach.kto widział film o masakrze w wounded knee wie,o co chodzi.strzelcy dostali za to medale-ohyda.

ocenił(a) film na 9
Wera_135

Pokaż mi naród, który nie zabijał kobiet i dzieci. Wojny tak zawsze wyglądały i zawsze tak będą wyglądać. To co jest teraz, a to co było choćby podczas II WŚ to sielanka. W każdym konflikcie cierpią najbardziej cywile, z tą różnicą, że teraz możesz sobie to pooglądać, a kiedyś nawet o tym nie słyszałeś. Nie ważne, czy to byli Rzymianie, Frankowie, Turcy, Polacy, Niemcy, Rosjanie - wszyscy tak samo wyrzynali cywili w mniejszym lub większym stopniu. tak samo grabili, gwałcili. Czy zawsze i wszędzie? Nie, ale jak sytuacja zmuszała, albo brało się odwet za to co zrobił przeciwnik to nie było sumienia, ani skrupułów, więc przestań pisać jacy to Amerykanie są be. Można się czepiać polityków, po cholerę pchali się do Iraku i Afganistanu , ale to co robią Amerykańscy żołnierze jest wręcz humanitarne, porównując jakikolwiek konflikt z ostatnich 20-30 lat (o II WŚ nie będę pisał bo tam to jeszcze parę lat po działy się sceny niczym z Mad Maxa). Czego Ty oczekujesz. wojny bez ofiar? Wojna to syf i cierpienie.

esese

nie musisz mi tego tłumaczyć,mój dziadek był więzniem w Majdanku,widział tam niejedno,znam wojnę nie tylko z jego opowieści,bo kilka osób z rodziny mojej i męża ucierpiało wtedy.

eltoro10000

Do kobiet z granatami tak. A wracał tam by chronić swój kraj. Pieprzysz głupoty że aż ciężko się to czyta.

Logika_2

Cóż, prawda bywa bolesna. Słabsze umysły nie są w stanie jej znieść.
Hitler i Stalin też robili wszystko dla swoich krajów...

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

tak wygląda wojna dla jednych jest bohaterem dla drugich wrogiem i bestią. Ale nie zapominaj że nie robił tego dla zabawy bronił swoich kolegów

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

PS.Hitler i Stalin jak byś nie wiedział wojnę i zbrodnie zaczeli od własnych narodów. Jeżeli chcesz się wypowiadać to trochę poczytaj dowiedz się czegoś na temat żołnierzy i wojny. A ty zapewne zagrałeś kilka razy w Call of Duty i myślisz że wiesz jak wygląda wojna.

xlandia1

A ty w co grałeś? Pewnie w Simsy, sądząc po dojrzałości wypowiedzi... ;-)

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Jestem żołnierzem od kilku lat tak jak mój ojciec i dziadek a za taką wypowiedź należy ci się klepanie japy

xlandia1

A, trep z dziada pradziada, no, to wyjaśnia ten prymitywizm. Pamiętam, jak to było - jak ktoś nie nadawał się do żadnej innej pracy, to podpisywał na zawodowego. Zastrzeliłeś już kogoś, czy tylko ci się marzy zostać takim " bohaterem" jak ten z filmu Eastwooda? A może takim jak ci z Nangar Khel? Bo strzelanie do cywilów to wielkie bohaterstwo jest, niewątpliwie...

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

ZA takie słowa w stronę wojska Polskiego lepiej nie pokazuj się na ulicy

xlandia1

Nie strasz, nie strasz, bo się zes...
Podoba ci się film gloryfikujący pana strzelającego zza węgła do cywilów? Twoja sprawa, ale pisz o filmie, a nie atakuj personalnie uczestników dyskusji, wmawiając im, że się nie znają i dyktując na jaki temat mogą się wypowiadać, a na jaki nie, bo tak robią tylko gówniarze. A już straszenie biciem i "klepaniem japy"to już jest gówniarstwo do potęgi i zdradza prymitywizm umysłowy na poziomie kibola.

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

PS.Jak by ta kobieta albo dziecko próbowało cię zabić albo twoich kolegów też byś strzelał albo zginął a jeśli by zginął twój kolega bo ty nie strzeliłeś miał byś proces i pewnie siedział byś w pudle więc nie wypowiadaj się jak nie masz zielonego pojęcia o armii.

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

ciekawe czy jak ty byś był snajperem i zobaczył byś dziecko z matką którzy idą z bombą i chcą ją zdetonować to nie strzelił byś ??

Matys13

Jak ja bym był snajperem...hmmm.
A ciekawe, czy jak ty byś był matką z dzieckiem, w okupowanym kraju to byś był na tyle odważny, by iść z bombą na wroga ryzykując życie swoje i dziecka??

ocenił(a) film na 4
eltoro10000

Cały film był tak propagandowy, że aż mi się momentami odechciewało oglądać. Z głównego bohatera wedle starego porzekadła 'o zmarłych dobrze, albo w ogóle' zrobiono aniołka. Ciężko mi było to wszystko przetrawić, bo ja po prostu widziałem w filmie inwazję USA na inny kraj. To oni byli i są agresorem, a cała ta propaganda w stylu 'ratujemy świat przed terrorystami' służy do usprawiedliwiania agresji na inny kraj. Każdy bardziej rozgarnięty Edek to wie.

Z drugiej strony, akurat w takiej sytuacji sprawa prosta, jak kobieta czy dziecko bierze bombę do łapy to już nie jest niewinny bezbronny cywil tylko zagrożenie. Każdy kto ma trochę oleju w głowie by w takiej sytuacji strzelał. Śmierdząca sprawa ale takie są fakty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones