PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32003}

Sobowtór

Kagemusha
7,3 5 864
oceny
7,3 10 1 5864
8,6 8
ocen krytyków
Sobowtór
powrót do forum filmu Sobowtór

Chciałem sobie kupić "Sobowtóra" na DVD, ale z tego co widzę wydany na polskim rynku
film ma tylko 106 minut,
http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/2250-SOBOWTOR-WYDANiE-2-DYSKOWE
Film ma świetne dodatki na drugiej płycie, więc kusi.

Tymczasem na flmweb jest napisane 179 min.

Ja się w krótkie wersje filmów nie bawię ;-) więc wolałbym już ściągnąć film z sieci, niż
płacić za półprodukt, jakim jest dla mnie wersja 106-minutowa.

A tu kolejna niespodzianka. Na Darkwarez znalazłem wersję filmu z lektorem, która
według autora posta trwa 2:32:41, co daje 153 min 41 s.
Skąd się w ogóle wzięła w sieci dłuższa wersja z PL lektorem, skoro na DVD film jest krótszy?

Masakra.
Ktoś się orientuje w tym wszystkim?
Będę wdzięczny.

ocenił(a) film na 9
kendo777

Istnieją dwie wersje filmu: oryginalna japońska trwająca 180 minut i wersja "międzynarodowa" trwająca 158 minut.
Tutaj jest bardzo ładnie pokazane czym różnią się obie wersje: http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=2114

Która z nich została wydana w Polsce? Na 99% krótsza (ale na pewno nie trwa 106 minut) - oryginalna wersja na DVD wyszła chyba tylko w Stanach (w serii Criterion Collection) i w Japonii. Można jeszcze sprawdzić wydania koreańskie i hongkońskie, bo oni często wypuszczają DVD w pełnych wersjach i z angielskimi napisami :)

Wydaje mi się, że dłuższa wersja była pokazywana w TVP - film był podzielony na dwie części i w sumie na pewno trwał dłużej niż 2,5 godziny.

Nakf

Dziękuję za odpowiedź.
Ale chwila.
Dystrybutor filmu w Polsce napisał na swojej stronie, że 106 minut i to na sto procent nieprawda? Hmm...

ocenił(a) film na 9
kendo777

Można napisać maila do dystrybutora, ale żeby być w 100% pewnym trzeba zapytać kogoś, kto film posiada.
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby dystrybutor wyciął prawie 50 minut filmu, chociaż z Imperialem nigdy nic nie wiadomo :P

Nakf

Mam to wydanie. Rzeczywiście jest podane na okładce 106 minut, ale film trwa dłużej, łącznie z napisami to 2,5 godziny z małym hakiem. :)

mala_madi

Kupuję:-)

Dziękuję bardzo:*

mala_madi

Widziałem to wydanie w sklepie. To znaczy, że po prostu na okladkę wkradł się błąd, tak?

Czandler_Bing_STG

Na to wygląda:-)

kendo777

I jak? Kupiłeś? Trwa więcej niż podane na okładce 106 minut? Też jestem zainteresowany kupnem.

Xerxo

Właśnie. Muszę to w końcu kupić. To przez to Euro, człowiek zapomina:-)

kendo777

Do boju, do boju! Już siedzę w szaliku :)

Xerxo

Potwierdzam błąd na okładce. Polskie DVD trwa 2h 32min.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones