Odtwórz Zwiastun nr 1 1:33

Zobacz Stan łaski zwiastun

Film

State of Grace

1990 2 godz. 14 min.
7,4 6 445
ocen
7,4 10 1 6445
5 789
chce zobaczyć
{"id":"9737","linkUrl":"/film/Stan+%C5%82aski-1990-9737","alt":"Stan łaski","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/97/37/9737/7693673.2.jpg"}
Po ponad dziesięciu latach nieobecności Terry powraca do nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen. Odnawia znajomość z kumplem Jackiem i zaczyna pracować dla jego brata Frankiego, szefa irlandzkiej mafii.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Stan łaski
Stan łaski (1990) Zwiastun nr 1 1:32
Stan łaski | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1990 | Film Frankie Flannery ([person=45]Ed Harris[/person]) to najpotężniejszy gangster w zachodniej dzielnicy Manhattanu. Wymuszenia i napady to specjalność jego gangu, w skład którego wchodzi cała rodzina Flannery. Do zawodu wprowadzany jest młodszy brat Frankiego, Jackie ([person=76]Gary Oldman[/person]). Tylko ich siostra, Kathleen ([person=5216]Robin Wright[/person]) zdaje się nie mieć nic wspólnego ze światem przestępczym. Do tego świata powraca po latach nieobecności Terry Noonan ([person=202]Sean Penn[/person]). Niegdyś wychowywał się razem z Jackie, a Kathleen była jego pierwszą miłością. Terry zostaje od razu wciągnięty w rodzinny interes.

Frankie Flannery (Ed Harris) to najpotężniejszy gangster w zachodniej dzielnicy Manhattanu. Wymuszenia i napady to specjalność jego gangu, w skład którego wchodzi cała rodzina Flannery. Do zawodu wprowadzany jest młodszy brat Frankiego, Jackie (Gary Oldman). Tylko ich siostra, Kathleen (Robin Wright) zdaje się nie mieć nic wspólnego zeFrankie Flannery (Ed Harris) to najpotężniejszy gangster w zachodniej dzielnicy Manhattanu. Wymuszenia i napady to specjalność jego gangu, w skład którego wchodzi cała rodzina Flannery. Do zawodu wprowadzany jest młodszy brat Frankiego, Jackie (Gary Oldman). Tylko ich siostra, Kathleen (Robin Wright) zdaje się nie mieć nic wspólnego ze światem przestępczym. Do tego świata powraca po latach nieobecności Terry Noonan (Sean Penn). Niegdyś wychowywał się razem z Jackie, a Kathleen była jego pierwszą miłością. Terry zostaje od razu wciągnięty w rodzinny interes.

boxoffice
$1 911 542 w USA
studio
Cinehaus / Orion Pictures Corporation / Rank Organisation, The
tytuł oryg.
State of Grace
inne tytuły
Stan łaski Polska
W przedsionku piekła Polska
State of Grace: The Irish Mob in New York (tytuł video) Australia
Więcej...
Bill Pullman miał pierwotnie zagrać postać Frankiego Flannery'ego, jednak inne zobowiązania uniemożliwiły mu wystąpienie w tym filmie.
W barze, Terry zamawia piwo Guinness, ale w następnym ujęciu widzimy jak pije ze szklanki whisky.
Na początku filmu, Terry i Jackie strzelają na dachu do butelek po piwie. Po strzałach Terry'ego dźwięk rozbijającej się butelki jest wyraźnie spóźniony.
Film Phila Joanou "Stan łaski" nie jest zbyt popularny. Do jego obejrzenia skłoniło mnie głównie nazwisko Gary’ego Oldmana w obsadzie i nie zawiodłem się. Sięgnięcie po ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gary Oldman jest tu najlepszy!

  31marcin ocenił(a) film na 10

  Doskonały film, ale dzięki roli Gary Oldmana, który w tej roli przeszedł samego siebie. Najlepsza rola Oldmana z wszystkich dotychczasowych!!!

 • Ogólnie niezły 6/10

  slobi ocenił(a) film na 6

  Największe plusy tego filmu to klimat i dobra gra aktorska, sam film też całkiem nie najgorszy aczkolwiek sama końcówka i strzelanina w barze mogła by być trochę lepsza i bardziej dopracowana ale tak jak powiedziałem ogólnie film całkiem niezły dobrze się ogląda ale też na pewno nie jakiś wybitny jak ... więcej

  1
  • bardzo dobry

   pawel71

   stary ale jary :) warto obejrzeć... polcam

  • Rewelacja!!

   mironi

   Nic nie wiedzislem o tym filmie - a tu taka niespodzianka !! ja dla mnie rewelacja , u gory jest bardzo dobra recenzja, wiec nie ma co powtarzac, tylko nasuneło mi sie takie pytanie po obejrzniu: JAK TO JEST MOZLIWE ZE GARY OLDMAN NIE MA DO TEJ PORY OSCARA!! wszystkie prawdziwe i wymyslone powody prosze ... więcej

  • 7 grudnia w AleKino+

   Seecue ocenił(a) film na 8

   :-) Chętnie obejrzę znowu.

   1