PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138858}

Superman: Powrót

Superman Returns
5,5 31 541
ocen
5,5 10 1 31541
4,6 8
ocen krytyków
Superman: Powrót
powrót do forum filmu Superman: Powrót

Majestatyczny, efektowny i...przegadany. Bardzo dobre efekty specjalne (kapitalnie pokazany lot Supermana, scena z samolotem, która zapiera dech w piersiach), piękne widoki (cudownie wyglądające niebo) i dobre aktorstwo (mimo iż Brandon Routh i Kate Bosworth nie pasują do odgrywanych ról). Czego brakuję w nowym Supermanie? Z pewnością akcji. Proporcje sekwencji mówionych w stosunku do sekwencji akcji powinny, przynajmniej, wynosić 60:40 (jak nie pół na pół), a nie 90:10. Słabo wypada także scenariusz. Historia jest nudna i przewidywalna, a niektóre rozwiązania scenariuszowe (postać Kitty Kowalski, wszechwiedzący Lex, nowy kontynent !?, itp.) przyprawiają o ból głowy. Podsumowując, źle nie jest, lecz z niecierpliwością czekam na film Zacka Snydera i braci Nolan.

kamilgalicki

Sam lepiej bym tego nie ujął .the Man of Steel to będzie nowy rozdział w życiu big blue, Superman z jajami ;]

ocenił(a) film na 5
kamilgalicki

Film fajny lecz przegadany i niestety za długi.

ocenił(a) film na 6
kamilgalicki

Kitty była małym hołdem dla starych Sueprmanów (tak mi się wydaje) - ale faktycznie - jej postać jest zbędna.
Wszechwiedzący Lex ma sens - przecież poznał wszystkie tajemnice fortecy (choć tu jest mały bład - bo Clarkowi z czesci pierwszej zajęło to kilka lat o ile pamiętam)
motyw z kontynentem też mi się nie pododbał - no ale jak inaczej lex mógłby z tym supermenem walczyć? Nie ma żadnych mocy oprócz kryponitu w ręcę. Ogólnie nigdy nie rozumiałem fenomenu tej postaci - Superman mógłby zabić go w każdej dowolnej chwili i byłby z głowy... ale nie czeka aż ten wpadnie na jakiś plan który może go zabić...
Dlatego wole wrogów typu Darkside czy Doomsday.

O co mi jednak chodzi? - ogólnie o to, że po latach przed nowym otwarciem tej historii postanowiłem przypomnieć sobie powyższy film. I tak jak wtedy nie przypadł mi do gustu - uważałaem go włąsnie za nudny i przegadany - tak teraz uważam że wcale nie było tak źle - odszczekuje wszystkie moje wywody które wtedy pisałem - także na tym forum. Teraz oglądało mi się go całkiem przyjemnie - może to dlatego że ostatnio zalewa nas wiele filmów o superbohaterach - cfzasem niestety wątpliwej jakości - myślę że Superman Returns nieźle się przy nich broni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones