PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558939}
7,1 20 152
oceny
7,1 10 1 20152
Surferka z charakterem
powrót do forum filmu Surferka z charakterem

Film nakręcono na podstawie książki Bethany Hamilton "Soul Surfer". Ten tytuł nie oznacza
"surferka z charakterem" ale "surferska dusza" jest to określenie z surferskiego slangu
określającego osobę surfującą jedynie z miłości do tego sportu. A książka - choć jakościowo
oceniam ją na 8/10 - jest o wiele lepsza. Po pierwsze usunięto wiele scen ukazujących wiarę
Bethany. Jest ona bezkompromisową chrześcijanką. Z publikacji jej pamiętnika, wiemy, jak
mocno walczyła, żeby film dobrze oddał jej wiarę. Film pominął masę rzeczy. AnnaSophie
doskonale odegrała rolę. Zapraszam do lektury "Surferki" (najlepiej rozszerzonej wersji z 2011
roku).

ocenił(a) film na 7
jpytel

Wiesz może gdzie można ją kupić lub ściągnąć?
Bo ja już tak długo szukam i nie mogę znaleźć...

Allyse34

mozesz to pooglądac online na kinomaniaktv

ocenił(a) film na 7
jpytel

Dzięki, a książkę wiesz może? :-)

Allyse34

no nie wiem najlepiej zamowic w empiku wersje z 2011r. (rozszerzona o dodatek - relację z ostatnich pięciu lat od pierwszego wydania)

ocenił(a) film na 7
jpytel

Dzięki za informację.
Na pewno przeczytam :-)

ocenił(a) film na 7
jpytel

To raczej nie tłumaczy się Surfurska Dusza, a bardziej "Duchowy Surfer". W polskim nie da się tego ładnie i składnie przetłumaczyć. Surferska Dusza byłoby: Surfer's Soul

Annodomini

Soul Surfer w żargonie surferów to określenie osoby, która uprawia ten sport z czystekj miłości i fascynacji do niego. Nie ma wygórowanych ambicji co do rozgrywek, i nie surfuje tylko dla zawodów. Okazuje się, że właśnie tacy surferzy SĄ NAJLEPSI. Wolę Angielski tytuł i wersję z napisami (napisy I <3 jak w każdym filmie).

Annodomini

Nie da się tego na POL przetłumaczyć. Znacznie lepszym i chwytnym tytułem byłby po prostu "Surfer"

ocenił(a) film na 7
jpytel

to dobrze,ze pomineli t sceny, ukazujące jej gorliwą wiarę. Niektórych mogloby to draznic,a film nie byłby dla kazdego. Poza tym to byłoby nudne, a film ma określony czas trwania, widać były ważniejsze rzeczy do pokazania niż modląca się dziewczynka. Ja bym ten film nazwała Dusza Surfera

dzikudzina

jak dla kogo - wolą Bethany było by ten film zaliczano do "Chrześcijańskiego New-Age" czyli charyzmatycznego nurtu. W opisie z pamiętnika wspomina że bardzo walczyła o to, by nie wycinali scen z nabożeństw.

ocenił(a) film na 9
jpytel

Przy nadrabianiu filmografii Kevina Sorbo zdążyłam się przyzwyczaić do wątków chrześcijańskich wprost, chociaż zazwyczaj traktuję te sprawy jako prywatne. Nie uważam, żeby te ujęcia były histeryczne czy niesmaczne. Po prostu film jest o osobie wierzącej.

ocenił(a) film na 10
jpytel

Jedno pytanie skoro słaba to czemu 8/10 ?

tomucho77

cóż... historia GEEENIALNA, pokazana W MIARE

ocenił(a) film na 10
jpytel

Innego zdania jest Bethany Hamilton.

tomucho77

wiesz... ona też nie ma pełnej swobody w wypowiadaniu się. Sprzedała swoją historię na potrzeby filmu. Ale ja wolę nie rozsądzać co kto myśli. Mówię tylko że osobom które nie czytały książki film nie przekazuje chrześcijańskiej gorliwości Bethany

ocenił(a) film na 10
jpytel

Jak by nie miała pełnej swobody w wypowiadaniu się to nie powiedziała by tego ...

"Bethany Hamilton - cieszę się bardzo że AnnaSophia zagrała mnie nie sądziłam, że ktoś będzie potrafił tak doskonale mnie sportretować. Miałam wysokie wymagania ! nie widziałam nikogo w tej roli a Ona spisała się doskonale. Właściwa osoba na właściwym miejscu".

tomucho77

co do samej AnnieSophie nie miała żadnych wontów. Cała obsada jej się podoba ale w książce opisywała jak w procesie montażu i bezlitosnego cięcia filmu, walczyła o zachowania jak największej ilości scen obrazujących jej wiarę.

ocenił(a) film na 7
jpytel

Historia przedstawiona została według mnie trochę za bardzo w stylu komedii romantycznej (bajeczne życie na początku, tragedia, próba pozbierania się z przeszkodami i chwilowa rezygnacja, a następnie happy end), mimo wszystko dobrze odegrana rola głównej aktorki i przyjemna dla oka ekranizacja. Gdyby nie wspomniana przez innych ilość nawiązań do wiary i religii, pewnie skusiłabym się na przeczytanie książki :)

ocenił(a) film na 10
dzika90

Czyli wg ciebie jak powinien wyglądać ten film ?

ocenił(a) film na 7
tomucho77

Tak jak napisałam, mniej w stylu komedii romantycznej, nie każdy lubi takie banały, więcej dramatu by nie zaszkodziło, w końcu laska straciła rękę. Kumam, że to film oparty na faktach, jednak można by przedstawić tą historię w bardziej interesujący sposób. Film dobry, ale więcej ode mnie nie dostanie.

dzika90

książka jest świetna. Możesz się skupić na treściach związanych z przeżyciami, historią Bethany PO wypadku. Poza tym jest tam wiele doskonałych momentów nieujętych w filmie.

ocenił(a) film na 7
jpytel

Jak to często bywa w przypadku ekranizacji powieści - film dużo traci, ale są lepiej i gorzej przedstawione historie. Książkę dodam do listy oczekujących i wypowiem się, gdy przeczytam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones