PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178}

Szakal

The Jackal
7,1 42 223
oceny
7,1 10 1 42223
6,3 7
ocen krytyków
Szakal
powrót do forum filmu Szakal

Najsłabszy motyw w całym filmie to wyciągnięcie z "pudła" ex-bojownika/terrorysty z IRA. Wyjątkowo mało prawdopodobne by jakikolwiek urzędnik (a takimi są "nawet" funkcjonariusze służb) wziął to "na graba". Co by się stało z jego karierą, gdyby facetowi udało się dać drapaka? Ciekawostką natomiast jest polski motyw w postaci broni, którą Szakal zdecydował się zakupić na potrzeby realizacji zadania.
Zakończenie podobnie jak w oryginale pozostawia wiele do życzenia. Znów wygrał przypadek a nie konsekwentne działanie.

ocenił(a) film na 8
Justas

Nie ma co porównywać tych filmów, ponieważ są kompletnie w innej formie zrobione. "Dzień szakala" trzymał bardziej w napięciu, ale za to "Szakal" to jest bardziej kino akcji, zresztą jedno z najlepszych dzieł lat 90. Dobra obsada i aktorstwo, świetna muzyka i co najważniejsze możesz ten film oglądać wiele razy i się nie znudzi. Dla mnie ma zasłużone 8/10, chociaż cały czas się zastanawiam czy to nie za niska ocena.

ocenił(a) film na 5
piopawlowski

Lata 90' to był okres kiedy mało oglądałem filmów. Ale mówisz to to jeden z najlepszych? Chyba niewiele straciłem. Przecież on dorównuje współczesnemu mainstreamowi! Film schematyczny, pełen klisz, niedopracowanych scen, głupich scen, żałosnych scen... Nie mam zamiaru oglądać go drugi raz, już za pierwszym razem mnie znudził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones