PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743316}
6,0 4 513
ocen
6,0 10 1 4513
4,9 9
ocen krytyków
Szczęście świata
powrót do forum filmu Szczęście świata

Choć ciężko jest powiedzieć jaka jest fabuła tego filmu i o czym tak właściwie jest ta historia, to film jest istną ucztą dla oczu. Piękne kadrowanie, oświetlenie, fantastycznie dobrane kostiumy z epoki, muzyka okresu międzywojennego.

ocenił(a) film na 5
idliketofly

Racja, piękny wizualnie, dobrze zagrany, ale to jeszcze za mało

idliketofly

Na vod pl w ''Studiu Onetu z Festiwalu Filmowego w Gdyni'' w 10 minucie drugiego odc. jest rozmowa z rezyserem,polecam.

ocenił(a) film na 7
kusy_dran

Jestem ciekawy, o co go pytali i co odpowiadał, pamiętasz może? Pytam, bo mam tę stronę zablokowaną, zupełnie nie wiem czemu...

idliketofly

Jak interpretujesz ostatnią scenę?

Sqrchybyk

To możliwość dla widza. aby mógł snuć marzenia... że może jednak.. Bo przecież wystarczy inna kolejność scen... i może jest nadzieja... dla "szczęścia świata"... i dla świata...

ocenił(a) film na 8
slonczynski

Drzizas. Ale pięknie napisałeś.

ocenił(a) film na 10
Troton

Dla mnie ostatnia scena jest triumfem kobiecej wolności, niezależności. Róża znajduję schronienie u mężczyzny który kocha ją ponad wszystko, nigdy nie opuści, stworzy dla niej nowy świat ( nawiązując do przewodników). Ale go nie kocha. Gdyby z nim została czułaby się uwięziona, zamknięta w klatce. Dlatego wybiera siebie. W kolejnej scenie widzimy ją juz samą na gestapo, słyszymy szum odjeżdżającego pociągu.

ocenił(a) film na 7
MadeleineJ

co do linijki manifest feministek

ocenił(a) film na 7
MadeleineJ

nie mówię tu o filmie, ale Twoim wpisie

ocenił(a) film na 10
bielszczanin

Mocno upraszczasz, ale cóż w tym złego?

ocenił(a) film na 7
MadeleineJ

Nie było kolejnej sceny już, ta scena jak ona jest u niego, on jej czyta przewodnik, ona już nie jest taka radosna jak dotychczas, płacze,
to jest ostatnia scena

ocenił(a) film na 10
Ewiatko

Miałam na myśli chronologicznie następna scena, a nie fabularnie.

ocenił(a) film na 7
MadeleineJ

Chronologicznie...już nie podyskutujemy, bo zbyt dawno oglądałam ten film...

ocenił(a) film na 9
MadeleineJ

Też tak myślę. Klimatyczny, każda scena jest po coś... Jasny przekaz. Pozostaje smutek, żal i małe radości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones