PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566143}

Szczęście ty moje

Schastye moe
6,6 2 389
ocen
6,6 10 1 2389
7,0 6
ocen krytyków
Szczęście ty moje
powrót do forum filmu Szczęście ty moje

Dobry, wstrząsający kawał prawdy o piekle rosyjskiej egzystencji wypranej z moralności przez prawie wiek komunistycznego ateizmu. Właśnie, nie życia , ale egzystencji a częściej wegetacji na pustyni posowieckiego "raju"... Ale na szczęście nigdy nie udało się zabić prawdziwej rosyjskiej duszy i jej słowiańskiej gościnności, otwartości i dobroci. Szkoda tylko, że bycie dobrym to skazanie na bliski wyrok śmierci... Ale mimo wszystko Rosja się powoli budzi i nawraca - i to jest piękne!

ocenił(a) film na 6
MaX_Q

„Człowiek powinien być porządny. Dobry? Nie ma konieczności. Dobroć jest przecież pojęciem niejasnym.” -to Bałabanow wg którego rosyjska,radziecka i znów rosyjska rzeczywistość ma jednak więcej barw niż tę czarną. Przy okazji filmu omawianego miałem wrażenie, iż tę beznadziejną czerń trochę się mi wmawia.Good night, and good luck,esforty.
6/10

ocenił(a) film na 8
esforty

Dobroć jest bardziej prosta i konkretna, niż bycie porządnym, które zakłada tylko posłuszeństwo określonemu "porządkowi". Dlatego właśnie bardziej wierzę w dobroć rosyjskiej duszy niż w postsowiecki porządek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones