PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 14 960
ocen
7,7 10 1 14960
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

SPOILERY


Film o spełnianiu marzeń, o dorastaniu - pozostawiania za sobą słodkiego świata dzieciństwa, a wkraczania w dorosłość, gdzie każdy ma jakiś cel w życiu. I nasi młodzi bohaterowie także go mają - Seiji jest zdecydowany bez względu na wszystko zostać najlepszym lutnikiem, a Shizuki powoli odkrywa swoje powołanie - pisanie, ale żeby do tego dojrzeć, musi pracować, pracować i jeszcze raz pracować. Przepiękne marzenia, które na pewno spełnią. I mamy tu też pierwszą, niewinną miłość, a scena oświadczyn w ciepły sposób (acz nieco niepoważny, choć kto wie ;)) zakończyła ten przepiękny film. Wszyscy podkreślają prostotę tego obrazu - i mają rację, to jest chyba główny atut "Słuchaj uważnie". Fabuła nie jest jakaś pokręcona, nie ma niejasności i co najważniejsze - bohaterowie są bardzo wiarygodni (oczywiście nie każdy nastolatek od razu chce wyjechać do innego kraju i szkolić się przez 10 lat, ale za to chęć spełniania swoich marzeń za wszelką cenę jest nam powszechnie znana ;)), możemy się z nimi utożsamić, a już na pewno zrozumieć.
Ale przede wszystkim film ten wywołuje uśmiech na twarzy i aż ja zaczęłam się zastanawiać, do dokładnie chciałabym robić w życiu ;)
Polecam serdecznie wszystkim.

ocenił(a) film na 10
Wega

Jak najbardziej film magiczny. Ciekawe nawiązanie do anime "Narzeczona dla kota".
Takie filmy jak ten ogląda się jednym tchem nie oceniając podczas oglądania, tylko wciągając kolejne wątki fabuły:-) Film był znakomity, ale dużo plusów nie jestem w stanie o nim powiedzieć, ponieważ po prostu nie potrafię go nawet spróbować ocenić, film stanowi dla mnie jedność i nie potrafię go podzielić na drobne części... Perfekcja!
Polecam! Aż żal, że taki krótki:-9 I żal, że już niemal wszystkie filmy studia Ghibli widziałem:-( Chcę więcej!!!!!

ocenił(a) film na 8
Wega

Absolutnie zgadzam się z przedmówcami! Film jest przepiękny, a istotą tego piękna jest autentyczność. Bohaterowie, choć animowani, przypominają mi moich przyjaciół i mnie samego. Różnica jest tylko taka, że oni mają po 14 lat, a my po 20. Z każdą minutą czułem coraz bardziej, że jest to film o nas, cieszyłem się razem z postaciami na ekranie i wzruszałem.

P.S. a zauważyliście nawiązanie do Podniebnej Poczty Kiki? :)

ocenił(a) film na 8
karm

Aha, narzeczona dla kota powstała w 2002 roku więc jest to raczej rozwinięcie pomysłu z Baronem aniżeli nawiązanie do niego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones