PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 15 002
oceny
7,7 10 1 15002
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

What a fuc*ck?? - Co się stało z Miyazakim? - To w ogóle do niego nie pasuje - to jakiś komedio-dramat obyczajowy o nastolatkach. Tu nie ma prawie w ogóle fantasy ani baśniowości - tego, czym Hayao urzekał.

Jest nudno, nieciekawie i ciężkostrawnie. Nadmienię, że obejrzałem większość jego filmów i ten jest zdecydowanie najsłabszy.

[5/10]

ocenił(a) film na 6
Maskaradore_

Zgadzam się, również mnie rozczarował. Fabuła była banalna i przydługawa.

NextSunday

w ciekawostkach wyczytałem, że to reżyserem dowodzącym nie był Miyazaki - może w tym sęk... choć pozostaje jeszcze wątły scenariusz i tu już mistrza nie obronimy - cóż, nawet jemu zdarzają się wpadki.

ocenił(a) film na 10
Maskaradore_

Po pierwsze: Miyazaki w ogóle tego nie reżyserował, w obsadzie jest błąd. Reżyserem tego filmu od A do Z był Yoshifumi Kondo, w którym Miyazaki upatrywał swego następcę. Tym razem Mistrz był "tylko" autorem scenariusza; miał również reżyserować, ale wolał zabrać się za "Mononoke-Hime" (słuszna to była decyzja uważam). Tym niemniej czuć tu jego rękę, charakterystyczne dla niego motywy - bohaterką jest młoda dziewczyna i film opowiada o dojrzewaniu - to jeden z ulubionych tematów Miyazakiego.

Po drugie: absolutnie nie zgadzam się z twoją oceną. Film jest moim zdaniem wspaniały, opowiedziany z wyczuciem i pozbawiony łopatologii i taniego sentymentalizmu, których pełno jest w 90% podobnych tematycznie filmów. Co do magii... Przeciez magia filmów z Ghibli (i magia kina w ogóle) nie polega na tym, że dzieje się coś magicznego, nierealnego, ale na tym, że wydarzenia (realne lub nie) przedstawione są w sposób taki, że serducho bije szybciej a przysadka nie nadąża z endorfinami ;-) I to tu jest - zwłaszcza w pięknej, wzruszającej scenie śpiewu.

Nadmienię może, że w zachwyt wpadłem dopiero po drugim obejrzeniu, po pierwszym również byłem zawiedziony... Tak więc doradzam powtórne obejrzenie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

z brakiem magii to tak nie do końca. kilka razy zastosowano lekką aluzje iż Baron nie do końca jest zwykłą figurką, zwłaszcza że w ciągu filmu zmieniał się sposób w jaki stał czy trzymał kapelusz. Tak jakby przed chwilą coś robił i zastygł w momencie kiedy ktoś wszedł do pokoju.

ocenił(a) film na 10
chibi_angel

Bardzo dobre anime :) Buzia się uśmiecha :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones