PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 14 943
oceny
7,7 10 1 14943
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

Ktoś mi wytłumaczy czemu ona ciągle traktuje chłopaków jak psy, a gdy się dowiaduje od kogoś czegoś niespodziewanego to wydaje z siebie nieartykułowany okrzyk i ucieka? Jej zachowanie jest tragicznie niedojrzałe, pasuje do pięciolatki.
No i jeszcze to jej "dzieło"- pożal się Boże "twórczość", niby zapowiedź talentu- już ja ciekawsze historyjki opowiadałam bratu na dobranoc.
Co w niej widzi ten Amasawa? I czy jest na tyle ślepy żeby nie zauważyć że szykuje się na związek z borderlinem?
Gdyby nie ten klimat, który tworzy tylko studio Ghibli, to na pewno poszłaby ocena w dół o kilka gwiazdek...

ocenił(a) film na 9
Weeping_Angel

Przecież postać Shizuku to uosobienie typowej młodej dziewczyny. Po drugie czy traktuje ich jak psy? Sam nie wiem jedynie zfriendzonowała swojego najlepszego kumpla co jest tak częste. Wydarła się na niego bo pewnie myslała jak wszystkie dziewczyny "PRZECIEŻ TO OCZYWISTE lub DOMYSL SIĘ "Szkoda go trochę, ale zachował się jak fecet. Chciałbym jedynie wiedzieć co się dalej z nim stało i z najlepszą przyjaciółką Shizuku. Btw. anime od studia ghibli zacząłem oglądać niedawno i strasznie przypadły mi do gustu, szczególnie Grobowiec świetlików. Pozdrawiam i zmykam bo rano do pracy :) było warto spędzić 2 godzinki.

ocenił(a) film na 8
B3LIVE

Ale przecież ona tam wydziera się na wszystkich- od Amasawy przez kolegów z klasy, Haradę, siostrę, rodziców po nauczycieli z pokoju nauczycielskiego. Oczywiście rozumiem, że w młodym wieku przeżywa się silne emocje, ale Shizuku w ogóle nad nimi nie panuje w obecności innych. Stąd nie rozumiem czemu stanowi obiekt zainteresowania Amasawy i tego Sugimury, bo nie jest ciekawa ani z wyglądu ani z zachowania- już Harada jest ładniejsza, kobieca i bardziej pociągająca :)

użytkownik usunięty
B3LIVE

B3LIVE, podczas napisów końcowych widać jak Harada oraz Sugimura rozmawiają ze sobą na moście, a potem razem gdzieś idą. Kto wie, może koniec końców stali się parą ;)

Weeping_Angel, no nie wiem, ale jeżeli tak negatywnie odebrałaś zachowanie Shizuku i faktycznie uważasz, że kilka przypływów złości na krzyż czyni ją rozwydrzoną postacią pomimo tuzinów scen gdzie zachowuje się spokojnie i "normalnie" to nie będę cię od tego odciągał ¯\_(ツ)_/¯

Co do opowiadania Shizuku... ocenianie całego tekstu na podstawie kilku niepowiązanych ze sobą scen jest raczej nieuczciwe.

Co Seiji widzi w Shizuku, serio? :V Zarówno on jak i ona są molami książkowymi, wspólne zainteresowania to raczej dobry powód do uważania kogoś za potencjalną drugą połówkę. Chłopak mówi też otwarcie, że podobają mu się tłumaczenia dziewczyny. A co do Twojego stwierdzenia, że Shizuku nie jest "ciekawa z wyglądu"...może Sheiji po prostu uważa że jest? ;)

ocenił(a) film na 9

To po prostu miłość ❤️

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones