PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 14 960
ocen
7,7 10 1 14960
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

bez magii?

ocenił(a) film na 7

Widzę, że dużo osób doskonale oceniło tą produkcję, porównując z takimi filmami jak "Spited..",
czy "Ruchomy zamek..", ale ja poniekąd się zawiodłam przez brak magii. Byłam nastawiona na
duchy, urocze stworki, czy cokolwiek innego co panu Hayao przyszłoby na myśl, a jednak. Nie
przeczę, że jest to dobry film, ale jednak, zabrakło mi tego "czegoś".

ocenił(a) film na 7
superdymowoman

Zgadzam się, dla mnie film był nudny gdyż przez cały czas czekałam na coś magicznego.... A tu nagle koniec filmu ;(

ocenił(a) film na 10
superdymowoman

Nie zgodzę się, Szept Serca jest pełen magii... Ma jej więcej niż Spirited i Hauru ;)

ocenił(a) film na 7
swierq

oh, pisząc "magia", miałam na myśli coś, co realnie nie ma szans wystąpić, choć nie zgadzam się, że był nudny ;)

ocenił(a) film na 7
superdymowoman

Ja poczułam nastrój studia Ghibili, nadal twierdze, że nie jest najlepszy, ale z pewnościa magiczny ;)

ocenił(a) film na 9
cziksel

Właśnie ten brak magii czyni ten film poniekąd wyjątkowym. Miły, ciepły, optymistyczny, zapewne jak i ja spodziewaliście się czegoś magicznego w scenie gdy Shizuku spoglądała w oczy barona a słońce nikło za horyzontem, ghibli chyba specjalnie zagrało nam na nosie, bo w życiu też nic by się nie, a mimo to jeśli się chce to można ją dostrzec..
Bardzo wartościowy, motywujący wątek rozwijania zainteresowań, oprócz klasycznego "nieoszlifowanego diamentu" dodano tę skałę : niepewność czy klejnot rzeczywiście tam jest i test mający to sprawdzić. Ponadto dobra animacja, na chwilę obecną trzecie anime, które mnie nie zanudziło.

ocenił(a) film na 9
superdymowoman

To Pottera oglądaj jak Ci trzeba jakiejś magii koniecznie

ocenił(a) film na 10
superdymowoman

Dlatego nigdy nie oceniaj anime po screenach, dopiero jak je zobaczysz :)

ocenił(a) film na 10
ktyczynski

Poza tym widzę że to chyba Twoje początki z anime, bo widziałem tylko ocenę Spiritted Away. Szept Serca to nie jest dobre anime na początek, jest tam sporo ukrytych rzeczy do tego wizja jaka jest przedstawiona i klimat. Z czasem oglądając anime zaczniesz to widzieć. Na start polecam walnąć sobie 3 zupełnie odmienne gatunki i ''sprawdzić czy Ci się spodobają''. Jak któryś z nich cię zaciekawi bardziej i będziesz miał większy fan z oglądania go, to idź dalej tym gatunkiem a później to samo się potoczy :)

ocenił(a) film na 10
ktyczynski

A nie przepraszam, coś tam się jeszcze znalazło. Mononoke Him, Castle, 5cm (<3) i parę innych, ale do serii polecam właśnie taką zasadę, no i po skończeniu oglądania głównie animacji Ghibli. Sam tak zaczynałem swoją przygodę z anime i polecam wszystkim :)

ocenił(a) film na 7
superdymowoman

W większości, żeby nie powiedzieć prawie we wszystkich anime, prędzej czy później, w mniejszym lub większym stopniu, pojawiają się paranormalne zjawiska, duchy, bogowie albo gadające koty i inne stwory. Dlatego pomysł stworzenia Szeptu Serca bez bajkowych zjawisk jest moim zdaniem o tyle ciekawszym, ponieważ cały film czekamy na "niespodziewane", a tu właśnie jest nim tego brak ;). Szczególnie pasuję to do scenariusza historii i głównej bohaterki, której wszyscy powtarzają: "życie to nie bajka!". Ale film pokazuje nam, że w naszym życiu także istnieje magia. Jedynie szukamy jej w niewłaściwy sposób i przez to nie zauważymy jej.

ocenił(a) film na 7
superdymowoman

Ja liczyłem że Baron ożyje czy coś w ten deseń.
:P

ocenił(a) film na 7
HPSX89

To obejrzyj Narzeczoną dla kota. ;)

ocenił(a) film na 8
superdymowoman

Dla mnie to zdecydowanie zaleta. Wystarczyły mi sny i marzenia o baronie.
Bardzo smutny motyw dziadka i Luizy, aż się prosi o happy end.
Córka odpadła w połowie. Ja z rozdziawiona szczęką i łzami w oczach zostałem do końca.
Zajebista anime...

ocenił(a) film na 10
superdymowoman

Oczywiście że ten film zawiera magię. Cała ta codzienność i klimat to magia. Takie filmy sa potrzebne by pokazać nam że życie może być cudowne. Patrząc na życie z własnej perspektywy nie zawsze to zauważamy. Takie filmy proponują nam się zatrzymać i spojrzeć na to co nas otacza. To prawda bardzo zwyczajna produkcja, ale równie piękna. A sam Baron w sobie jest magiczny i niesamowity.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones