film

Szesnaście mgnień wiosny

Seize printemps
2020
1h 13m
5,5 633
oceny
5,5 10 1 633
4,0 6
ocen krytyków
Szesnastolatka, znudzona rówieśnikami, angażuje się w relację ze starszym od siebie mężczyzną. Zobacz pełny opis
Szesnaście mgnień wiosny zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Szesnaście mgnień wiosny
Zwiastun nr 2 (angielski)
Szesnaście mgnień wiosny
Zwiastun nr 2 (angielski)
Szesnaście mgnień wiosny
Zwiastun nr 1 (angielski)
nr 2 (angielski) 2021-05-11T09:34:42 https://fwcdn.pl/webv/73/17/57317/57317.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/139/856339/Seize_printemps_trailer_zeA.vp9.1080p.webm

Suzanne, imienniczka bohaterki filmu "Za naszą miłość" Maurice’a Pialata, którego plakat wisi w jej pokoju, jest szesnastolatką mieszkającą w Paryżu. Wydaje się bardziej dojrzała od swoich rówieśników, nieco zagubiona i przede wszystkim znudzona licealnym życiem - nie pociąga jej ani plotkowanie z koleżankami, ani picie piwa na imprezach.Suzanne, imienniczka bohaterki filmu "Za naszą miłość" Maurice’a Pialata, którego plakat wisi w jej pokoju, jest szesnastolatką mieszkającą w Paryżu. Wydaje się bardziej dojrzała od swoich rówieśników, nieco zagubiona i przede wszystkim znudzona licealnym życiem - nie pociąga jej ani plotkowanie z koleżankami, ani picie piwa na imprezach. Pewnego dnia poznaje starszego od siebie mężczyznę, który zaczyna ją fascynować i szybko staje się odskocznią od nastoletniego świata. Oboje bohaterów zdaje się wiele dzielić, ale niewątpliwie łączy jedno: rodzaj romantycznego ennui, poczucie nieobecności i egzystencjalnego zawieszenia.

studio
Avenue B Productions
tytuł oryg.
Seize printemps
inne tytuły
Spring Blossom Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ujmujący swoją naturalnością i szczerością obraz pierwszej miłości, pierwszego zauroczenia. O dziewczynie, którą nie bawiły piwne imprezy rówieśników.

Gdyby dodać jedno mgnienie, byłaby wspaniała opowieść o najwybitniejszym szpiegu wszechczasów, towarzyszu pułkowniku Wsiewołodzie Władimirowiczu Władimirowie. Adiutantowi onego Bond teczkę nosił ;-)

nigdy nie przepuszczą okazji do nawiązania do jakiegoś innego, znanego tytułu lub frazy. Zwykle brzmi to głupio i niezrozumiale (jak choćby "Jeszcze dłuższe zaręczyny". Dłuższe niż co? Nie wiadomo). Tak samo jest w tym przypadku, ze względu na zupełnie nieuzasadnione skojarzenie ze słynnym serialem. A wystarczyło...

kolejne babskie dyrdymały, ma baba parcie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones