PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 017
ocen
7,1 10 1 33017
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Jedyne czego dzieci oczekują od filmu wojennego to trupów, krwi i walających się po całym ekranie bezpańskich kończyn. Ten film dostarcza to co lubią dzieci, ale w mniejszej dawce niż by chciały. Zaniżają one ocenę, co bardzo mnie boli. Sam często sprawdzam czy jakiś film jest godny uwagi na filmwebie i gdy widzę ocenę 7 przy filmie, który z taką reklamą i takim reżyserem powinien mieć spokojnie ocenę 7,5, odpuszczam sobie . Kurde, a jest to genialny film. Pokazuje, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, że żołnierz umiera na wojnie, niezależnie czy przeżyje czy nie. Umiera jakaś jego cząstka która nie pozwala mu wrócić do normalnego życia, a może rodzi się w nim demon który chce krwi i pragnie jej więcej?Reżyser podzielił to przesłanie na kilka mniejszych części, pomiędzy którymi mamy genialne sceny batalistyczne które cieszą oko(bo są to najlepsze sceny jakie widziałem)i nie pozwalają usną.

W każdym razie polecam wszystkim myślącym! Dzieciom odradzam bo wiem, że nie będziecie się przy nim dobrze bawić.

ocenił(a) film na 7

Bardziej podobały mi się "Listy..", ale "Sztandar.." to również dobry film. Chociaż trochę nierówny. Sceny batalistyczne były bardzo dobre, przede wszystkim dzięki genialnym zdjęciom Toma Sterna. Reklama obligacji zaprezentowana bardzo dobrze.

Natomiast kiedy Eastwood przechodzi do lat powojennych film nie przykuwa już tak uwagi. A powinien bo to równie ciekawy temat.

Listy - 8/10
Sztandar - 7/10

ocenił(a) film na 8
krzychun

Całkowicie zgadzam się z założycielem tematu. Im więcej durnych komentarzy czytam na forum, tym bardziej jestem za wprowadzeniem ograniczenia wiekowego na logowanie się tu. Rozumiem, że film mógł się komuś nie podobać, to jasne, oceniam film źle lub przeciętnie, podaję logiczne, celne argumenty uzasadniające moje zdanie, czy coś takiego. Ale nie, gimnazjalny idiota wejdzie ci tu, Caps Lockiem wytrąbi kilka przekleństw na twórców filmu i wyzwie wszystkich zwolenników filmu, zaniży ocenę, wszystko bez zastanowienia. Mądrzy się oburzą, ale ona ma ich już w dupie. To czyste barbarzyństwo i tyczy się niestety całego portalu, a nie tylko "Sztandaru Chwały".

A co do filmu, to napiszę, że zostałem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się czegoś gorszego, a to był kawałek naprawdę porządnego kina. Teraz poluję na "Listy z Iwo Jimy".

ocenił(a) film na 5
CLiCK

patosu tyle, że rzygać się chce. także może bez podniety nad tym jak to zrozumieliście przesłanie. PRZESŁANIE. grubo.

Dzieckiem nie jestem, a film był denny moim zdaniem. Oglądałam go na 3 raty a i tak ciężko było mi dobrnąć do końca. Za dużo gadaniny o tym jacy to Amerykanie są wspaniali itede. dla mnie 3/10 nie więcej, w przeciwieństwie do "listów...". Ahh i nie chodzi tutaj o nawalanke, po prostu o propagandę proamerykańską na widok której zaczyna mnie mdlić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones