PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617373}
7,3 160 409
ocen
7,3 10 1 160409
6,4 11
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 6
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 6

Witam piszę tutaj z zapytaniem o jedną scenę, której opcja zaistnienia w rzeczywistym świecie przy
moim skromnym zasobie wiedzy z Liceum wydaje mi się niezbyt możliwa. I nie, nie chodzi mi tutaj o
autostradę, która była pasem startowym, tylko o czołg, który bez większych skrupułów wywinął się o
180 stopni, w wyniku zaczepienia mu na lufie kotwicy, zrobionej z zapewne bardzo mocnej liny, do
której zaczepiony był Ford Mustang... więc jak było to możliwe?

Bardzo możliwe, że ten temat był już poruszony, wtedy poproszę tylko o link ;)

ocenił(a) film na 8
Sindbad95

Nie trzeba fizyka żeby stwierdzić że to nie możliwe waga tego forda Mustang-a waha się od 1100-1600kg a czołgu to na moje oko około 20 ton,. Co do całej sytuacji Letty nie musiała nawet wychodzić z czołgu wystarczyło obrócić lufę czołgu do tyłu lina by cię ześlizgnęła, jak ktoś widział kiedyś jak np. traktorem/ciągnikiem ciągną kłody i jak kłoda o coś zahaczy wie że ta sytuacja była niemożliwa dzieją się takie rzeczy np. lina/łańcuch lub kłoda pęka/łamie się jak zapałka, niszczy to o co się zahaczyła lub ześlizgnie się lina , pomyśl sobie kłoda to mustang, traktor/ciągnik to czołg i wiesz co się stanie

ocenił(a) film na 6
format47

Drobna poprawka taki czołg waży około 60 ton;) (osiągając jakieś 60-70 km/h, tak że tempo chińskiego skutera, w filmie nawet biegi redukują żeby go dogonić:p), ten cały film to magia więc jeśli tylko ta scena wzbudziła w tobie wątpliwości to kiepski z ciebie fizyk;D

ocenił(a) film na 10
Sindbad95

Nie wiem co się by stało w takiej sytuacji. Byłą to lina do budowy mostów więc takie linki muszą być bardzo moce jeżeli wytrzymują takie obciążenia. Myślę że ta linka prędzej by przecieła tego mustanga a czołg by mógł dalej jechać.

ocenił(a) film na 10
FF7manifo

Jeszcze chciałem dodać że oczywiście mógł odwrócić lufę do tyłu i może prawdopodobnie lina ześlizgeneła by się lecz Owen chciał żeby oni go złapali. Jak powiedział Braga, zbliżyć można się do niego jeżeli on tego chce. Chciał żeby go złapali więc go złapali,taki miał plan który dalej pomógł mu wyjść z czipem. Bo jakim sposobem miałby uciec takim czołgiem ? skoro nawet jakby wyeliminował drużynę Doma to miałby na ogonie Hobbsa w helikopterze a później pewnie całe wojsko albo odrzutowce. Chciałbym aby pogromcy mitów posprawdzali w swoim programie wszystkie części.

FF7manifo

Mnie najbardziej zainteresowala scena koncowa na lotnisku. I mysle, ze Pogromcy Mitów w tym oraz w wielu innych przypadkach z filmowej serii nie musza wcale podejmowac dzialan. Moje obliczenia "na szybko" jeszcze w trakcie napisow koncowych:

~14 minut - Czas trwania sceny zaczynajac od dokniecia samolotu do plyty lotniska, konczac na dotknieciu ziemi przez silnik czy tam skrzydlo.
Antonov AN225 - samolot o jakim mowa. (na uwage zasluguje fakt, ze istnieje 1 (!) egzemplarz tej maszyny na swiecie, oraz, ze w rzeczywistosci uzyto innego modelu)
250km/h - minimalna predkosc AN225 (minimalna czyli zapewne nizsza od predkosci startowej ale trzymajmy sie tego zeby nie przeginac;))
9km - dlugosc jednego z najdluzszych pasow startowych na swiecie.
~58km - dlugosc pasa startowego wystepujacego w filmie obliczona na podstawie wyzej wymienionych danych.
Dziekuje:)

Oczywiscie mozemy zakladac, ze ujecia w tej scenie nastepowaly po sobie ale dzialy sie w tym samym czasie (ja zalozylem minimalna predkosc samolotu), to ze jest to film akcji i nie wszystko musi byc wiarygodne (no ale chyba bez przesady, nie?).

Takze film do obejrzenia jak sie czowiekowi wyjatkowo nudzi oraz ma ochote na kompletnie nie wymagajace kino z tym nawet jak na tego typu film przegiec jest stanowczo za duzo szczegolnie, ze producenci chcieli w miare wiarygonie przedstawic swoje dzielo (linka tytanowa wykorzystywana do trzymania mostow - owszem ale w mostach te linki maja srednice jednego metra).

ocenił(a) film na 10
LaScA

Z lotniskiem mogą tłumaczyć na wiele sposobów. Choćby taki że było to lotnisko wojskowe prawdopodobnie gdzieś na jakiejś pustyni czy coś w tym stylu przeznaczone do dużych samolotów przewożących jakieś pojazdy itp. Zresztą w filmie nie musi być tak że jak czegoś nie ma w realnym świecie to w filmie też tego nie ma nie być. W świecie (życiu) Szybkich i Wściekłych takie lotnisko było i już.

FF7manifo

Zgadzam sie z tym, ze w filmowym swiecie "Szybkich..." moze byc wiele nierealnych w prawdziwym swiecie rzeczy. Ale tak jak mowie...gdzies chyba musi byc granica, za ktora mamy zwyczajne przegiecie paly.


Dlugosc lotniska jaka podalem (9km) to dlugosc wlasnie wojskowego lotniska zbudowanego na pustyni w USA i jest to prawdopodobnie najdluzsze lotnisko na swiecie. Nijak ma sie to jednak do obliczonej przeze mnie dlugosci lotniska z filmu (58km).

użytkownik usunięty
LaScA

Wy tak na poważnie ? Przecież ten film to jedna wielka bajka która ma zapewnić rozrywkę więc nie rozumiem tych dywagacji...

ocenił(a) film na 10
LaScA

No tak tak. Tutaj to już sobie raczej sam widz musi sobie wymyśleć. Nie zapominajmy że większość scen, działa się w tym samym czasie więc 14 min ja bym podzielił na połowę.

ocenił(a) film na 7
FF7manifo

lina nie ześliznęła by się bo przechodziła pomiędzy gąsienicami :P

ocenił(a) film na 10
golabnet

no może i tak ale nawet gdyby to wystarczyło lufę do tyłu i czołg by się nie przewrócił a tylko zatrzymał. No ale kto mógł przewidzieć że odwrócą się do góry nogami? a nawet gdyby o tak się nie odwrócili a tylko zatrzymali nadal by mogli strzelać. Już lepiej by było jakby lufa się wygięła

ocenił(a) film na 7
FF7manifo

mogli by porostu się zatrzymać i włączyć wsteczny :)

ocenił(a) film na 10
golabnet

Mogli dużo rzeczy ale po prostu pozwolili realizować plan Toretto gdyż chcieli być złapani.Taki był plan

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones