PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737607}

Tadż Mahal

Taj Mahal
4,3 1 167
ocen
4,3 10 1 1167
Tadż Mahal
powrót do forum filmu Tadż Mahal

Niespiesznie prowadzona akcja, trochę opisów przyrody, wszystko wolno prowadzi do tragedii. Zginęło niemal 200 osób, kolejnych 300 zostało rannych. Wydarzenia widzimy oczyma osiemnastolatki, która z rodzicami przyjechała do Bombaju i nie zdążyła wyprowadzić się z hotelu przed zamachami.
Odpowiada mi ta narracja. Nie żeby nie podobało mi się widziane kilka dni temu No Escape, z brawurową wręcz akcją ratowania rodziny. Ciche tragedie nie są mniej tragiczne inprzejmujące. Temu filmowi udało się to pokazać.

akowalska

Ciekawe byłoby, gdyby ten tekst napisać w języku polskim.

Krzypur

Fakt. Literówki prowadzą do tragedii, szczególnie, jak ktoś nie ma większych problemów w życiu.

akowalska

Nie chodziło mi o literówki, ale nieważne. Chyba zaczynasz dopiero pisanie, dlatego podpowiem Ci, że można - wbrew temu co pisze Dolce - edytować swój tekst. Pod nim, po prawej stronie jest wykrzyknik w kółeczku, gdy nań klikniesz wyjdzie na ekranie m.in. możliwość edycji tekstu. Ale pamiętaj - masz na to zaledwie 5 minut!
Co do większych problemów, to mam ich bez liku, jednak do ojczystego języka przywiązuje znaczną wagę. Tyle.

Krzypur

Zamiast ubliżać, znawco języka, przeczytaj własny tekst. Nie uważałeś na lekcji o przecinkach, no i nie odróżniasz dywizu od myślnika. A lokajskie wtręty typu "nań" jeszcze potęgują żenadę.

zemsta_po_latach

No to mamy wykszatłconego z dużego miasta. Brawo!

ocenił(a) film na 2
akowalska

Tez go ogladalem wczoraj i dla mnie porazka. Z rezerwa podchodze do takich dziel, wiec nie bylem nastawiony na nie wiadomo co, ale obraz schematyczny, ta powolnosc sprawiala, iz obraz wydawal sie nieudolny, a nawet irytujacy, zapowiadajacy jakby cos, czego w koncu nie doczekalem. Klimat mdly, az dziwnie pisac tak, majac w glowie ilosc ofiar..
Gra srednia, tak tej Louise, jak i Giovanny (ogolnie nie przepadam za nia i siostra).
Mialy byc fajerwerki, a wyszedl kapiszon.

offtop: czytajac wpis Krzypur zaczalem szukac tych literowek :))

pozdrawiam oboje :)

Dolce_far_niente

Chyba po prostu miałam nastrój odpowiedni do filmowego klimatu. Dodatkowo podziałały obrazki z Indii - nieprzekoloryzowane, takie po prostu - z ulicy. Podobnie wspominam pobyt tam, wiele lat temu, jakoś się łatwo wczułam, nadmiar empatii :-)
Swoją drogą: nie tylko literówki ale i powtórzenia, tak to jest, jak się na gorąco pisze. Można to jakoś edytować (tak na przyszłość)? Chyba mój pierwszy wpis. Znaczy: film mnie ruszył :-)

ocenił(a) film na 2
akowalska

Nie mozna edytowac, dlatego pisz uwazniej lub przestan sie przejmowac. Ja pisze bez pl znakow. Wazne co piszesz, tresc, kto chce, ten zrozumie.

Milo, ze uruchomilas sie po 3,5 roku :) Pisz, kiedy masz chec, cos ciekawego, nie przejmuj sie i baw sie dobrze. Pozdrawiam

Dolce_far_niente

A dziękuję za dobre słowo. 5 minut na poprawki! Zgroza. Chyba rzeczywiście nie ma się czym przejmować :-)

ocenił(a) film na 7
akowalska

Też uważam, że bardzo ciekawie ukazana jest perspektywa zdarzeń, oczami osiemnastolatki, którą przytłoczyła ta tragedia na całe życie. Już nigdy nie będzie beztroska jak jej rówieśnicy , czy też inni ludzie, oglądający zamachy za pośrednictwem mediów. Na mnie film zrobił wstrząsające wrażenie, bo to było takie namacalne, jakby mogło zdarzyć się wszędzie i każdemu, zupełnie znienacka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones